Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

24 грудня 2014

Через митний пост на Чернігівщині жінка намагалась перемістити величезну суму валюти

Найбільшу для Чернігівської області суму іноземної валюти, яку намагались незаконно ввезти в Україну, виявили на митному посту «Нові Яриловичі» співробітники митниці.

У день Святого Миколая надвечір до зони митного контролю пункту пропуску заїхав вантажний автомобіль Вольво, який прямував до України. Разом з водієм в кабіні знаходилась і пасажирка – наша співвітчизниця. Під час здійснення митного контролю інспектор митниці запропонував водію та пасажирці заповнити митні декларації. Жінка письмово вказала про наявність у неї доларів та російських рублів у кількості, що дозволена до ввезення в Україну без декларування. Але ця «щирість» не допомогла їй уникнути поглибленого огляду.

Насправді у вантажівці знаходилась сума прихованої валюти, що у сотні разів перевищувала задекларовану. Власницею прихованої готівки визнала себе жінка. Частина стодоларових банкнот, спакованих у пачки та обгорнутих чорними поліетиленом, знаходилась у її дорожній сумці під підкладкою, для решти знайшлися схованки – у кабіні авто. Тільки після перерахунку митники встановили точну суму – 267 910 доларів США. Згідно з курсом Нацбанку на день скоєння порушення ця сума становить понад 4,2 мільйони гривень.

Громадянка України вчинила дії, що мають ознаки порушення митних правил передбачених статтею 483 Митного кодексу України, санкції якої передбачають накладення штрафу в розмірі 100 % вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил - з їх конфіскацією. Відносно неї складений протокол про порушення митних правил, валюта вилучена. Остаточну крапку у цій справі поставить суд.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області