Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

19 січня 2015

Кількість податків зменшилась з 22 до 9

Набрали чинності новації законодавства, які запроваджені для покращення умов ведення бізнесу, підвищення показників України в міжнародних рейтингах, збільшення бюджетних надходжень. Відповідні зміни внесені до Податкового кодексу України. У 2015 році кількість податків зменшилась з 22 до 9.

Які саме податки відтепер діють? Отже, відповідно до внесених змін Податковим кодексом України передбачно 7 загальнодержавних податків та 2 місцевих.

До загальнодержавних податків належать: податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок, екологічний податок, рентна плата, мито.

До місцевих податків належать: податок на майно та єдиний податок. Також визначено 2 місцеві збори: збір з місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір.

Змінами до Податкового кодексу України запроваджено новий вид місцевого податку - податок на майно, до скоаду якого увійшли: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортний податок (нововведення) та плата за землю.

Зазначені нововведення удосконалять законодавтсво, зменшать витрати підприємств на визначенння податкових зобов'язань і складання звітності, дозволять великим платникам отримувати податкові вигоди, зменшать податкове навантаження на малий бізнес та спростять бюрократичні процедури тощо.

Відділ комунікацій ГУ ДФС

у Чернігівській області