Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

12 лютого 2015

Зменшено кількість критеріїв для відшкодування ПДВ

З 1 січня 2015 року запроваджено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), внесені Законом України від 28 грудня 2014 року № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» в частині бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Нова система адміністрування ПДВ дозволить відшкодовувати податок на додану вартість на місяць раніше, ніж було регламентовано вимогами попередньої редакції п.п. б п. 200.4 ст. 200 ПКУ. Тобто, від’ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту звітного періоду, фактично сплачене отримувачем товарів постачальникам таких товарів/послуг у попередніх та звітному періодах, підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у звітному (податковому) періоді, а не у наступному, як було в минулому році.

Внесеними змінами зменшено число критеріїв для отримання автоматичного бюджетного відшкодування, викладених в п. 200.19 ст. 19 ПКУ. Серед них, зокрема, виключені такі критерії, як чисельність працівників та співвідношення їх середньої заробітної плати до мінімально встановленого законодавством рівня. Також виключено один із основних критеріїв щодо наявності певного відсотку розбіжностей між податковим кредитом та податковими зобов’язаннями контрагентів.

Залишено без змін критерії, яким одночасно повинні відповідати платники податку, а саме, які не перебувають у процедурах банкрутства, знаходяться за своєю податковою адресою, не припинена їх державна реєстрація, статутні документи є дійсними (п.п. 200.19.1, 200.19.2 п. 200.19 ст. 200 ПКУ), не мають податкового боргу (викладено в п.п. 200.19.4. замість п.п.200.19.7 п. 200.19 ст. 200 ПКУ).

Також викладено в новій редакції критерій (п.п. 200.19.3 п. 200.19 ст. 200 ПКУ), відповідно до якого платники податку мають необоротні активи, залишкова балансова вартість яких перевищує у три рази суму податку, заявлену до відшкодування, або отримали терміном на один рік від банківської установи, фінансову гарантію, а також:

а) здійснюють операції за нульовою ставкою, які мають бути не менше 40 % загального обсягу постачання за попередні 12 місяців/4 квартали

або

б) здійснили інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців.

Для отримання звичайного відшкодування ПДВ відповідно до п. 200.10, п. 200.11 ст. 200 ПКУ протягом 30 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних та, за наявності достатніх підстав, контролюючий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, наступних за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

При цьому, п. 37 підрозділу 2 розділу ХХ Перехідних положень ПКУ встановлено, що контролюючі органи не будуть здійснювати документальні позапланові виїзні перевірки щодо достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, заявлених платниками у звітних періодах, що настають після 1 липня 2015 року.

Також з 1 липня 2015 року призупиняється дія:

- п.п. 78.1.8 п.78.1 ст.78 ПКУ, щодо проведення документальних позапланових перевірок, якщо платником податку подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість та/або задекларовано від'ємне значення податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень;

- абз. четвертого п. 82.4 ст. 82 ПКУ в частині загального, з урахуванням строків зупинення, терміну проведення перевірок щодо достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість (60 календарних днів);

- п.п. 200.11 ст. 200 ПКУ щодо проведення документальних позапланових виїзних перевірок платника податку щодо достовірності нарахування бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

- п.п. 200.14 ст. 200 ПКУ щодо надсилання податкових повідомлень рішень при проведенні документальних позапланових виїзних перевірок.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській