Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

12 лютого 2015

Зміни та нововведення щодо застосування Реєстраторів розрахункових операцій у 2015 році

Як повідомили фахівці відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та проведення фактичних перевірок ГУ ДФС у Чернігівській області, з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 №71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”. Вказаним Законом внесено певні зміни до Податкового Кодексу України та Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Відповідно до норм п. 296.10. Податкового кодексу України платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій, а платники єдиного податку другої і третьої груп не застосовують РРО лише в таких випадках: при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. В решті випадків застосування реєстраторів є обов'язковим.

Вказані норми набирають чинності для платників єдиного податку:

- третьої групи - з 1 липня 2015 року,

другої групи - з 1 січня 2016 року.

Платники єдиного податку вказаних груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області