back

16 березня 2015

Спільними зусиллями допоможемо переселенцям

З метою розв'язання проблем внутрішньо переміщених осіб, зокрема , створення для них постійних та тимчасових робочих місць, можливостей працевлаштування з наданням житла, доступу до соціальної інфраструктури за ініціативою Щорського районного центру зайнятості відбулося засідання на тему: «Організація роботи щодо сприяння зайнятості внутрішньо переміщеним особам».

У заході взяли участь заступник голови Щорської РДА Володимир Карпенко, директор районного центру зайнятості Раїса Аникієнко, начальник управління соціального захисту населення Ольга Запорожець, окремі керівники установ та організацій району.

Відкриваючи засідання Володимир Карпенко відмітив актуальність даної теми та зазначив, що складна політична ситуація в країні щоденно змушує сотні людей покидати рідні домівки. Станом на 1 березня поточного року в районі взято на облік 144 сім'ї, в яких обліковано 251 особа, з них працездатного віку 81 особа, 53 дитини. Зростання кількості внутрішньо переміщених осіб, призупинка роботи деяких підприємств, ліквідація робочих місць спричиняє зростання безробіття та соціальної напруги в районі.

Директор Щорського районного центру зайнятості Раїса Аникієнко розповіла про організацію роботи щодо сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб. Відмітила, що хоча наявні вакансії не завжди відповідають побажанням осіб, що переселилися, але альтернативою постійної зайнятості є тимчасова зайнятість. Саме залучення до громадських та тимчасових робіт надасть можливість переселенцям отримувати матеріальну допомогу і засоби для утримання своїх сімей.

Начальник управління соціального захисту населення Ольга Запорожець зазначила, що відповідно Постанови КМУ № 505 призначено щомісячну допомогу 100 сім'ям , з початку року виплачено 108,6 тис. грн. Гуманітарну допомогу отримали 52 особи.

За результатами розгляду даного питання були прийняті спільні рекомендації для кожної із сторін соціального діалогу.

Директор Щорського районного центру зайнятості Р.Аникієнко