Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

11 вересня 2015

Дорогі земляки!

В цей нелегкий для України час, коли в результаті бойових дій на Сході України проливається кров наших захисників та мирного населення, я дякую вам за вашу згуртованість, патріотичність та віру в майбутнє України.

Десятки тисяч наших співгромадян зараз перебувають в зоні проведення антитерористичної операції. Поміж них більше сотні мешканців Щорсівщини.

Успіх армії, як відомо кується в тилу. Без всенародної підтримки годі й мріяти про гідну відсіч та Перемогу. Тому, я хочу доземно вклонитися всім землякам, які допомагали та допомагають нашим військовим, їх родинам та особам, які переміщуються на територію району зі Сходу України та Криму.

Звичайно, в більш населених районах та областях нашої України підтримка тим, хто цього потребує є об’ємнішою, однак, як то кажуть: «Де дружніші, там і сильніші».

Досить широкого резонансу, в т.ч. в мережі інтернет, набуло одноголосно прийняте 4 вересня цього року рішення депутатів районної ради про направлення звернення з проханням щодо виключення нашого міста з переліку населених пунктів України на перейменування. Прикладом є публікації на веб-сайті Всеукраїнської тижневої газети «Сіверщина» («Щорська районна рада Чернігівщини захищає ворога Української держави», «Щорські депутати одностайно за збереження імені ворога України» та «Пристрасті навколо Щорса: каламутні води колабораціонізму»).

Прикро, що одноголосна підтримка відповідного звернення, всю діяльність депутатів районної ради, які також є жителями нашого району та які безпосередньо приймали участь в наданні допомоги нашим військовим прирівнює до «антиукраїнської», «такий собі сигнал російському агресору, що війну вони ще не програли, що є примарна надія загарбати Україну, що на Чернігівщині їх чекають…».

Щорський край завжди був та залишається українською землею, на якій живуть щирі, працьовиті люди, патріоти своєї держави.

Що ж стосується реалізації норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», то ще раз хочу наголосити: «Пам’ятаймо, що знайдуться такі «діячі», які знайдуть зиск з будь-якої ситуації, використовуватимуть ситуацію з перейменування на власну користь з метою здобуття більшої кількості прихильників та отримання більшого відсотка голосів на найближчих місцевих виборах».

Кожен має займатись своєю справою: історики – досліджувати події, факти, вести дискусії про внесок тих чи інших діячів в історію країни та світу задля встановлення та збереження істини для прийдешніх поколінь; депутати – відстоювати інтереси виборців, а представники органів виконавчої влади виконувати покладений на них обов’язок – забезпечення виконання вимог чинного законодавства України.

Тому, є вимоги закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», і оскільки ми живемо в правовій державі, то ми маємо їх виконувати.

З повагою,

голова райдержадміністрації П.Л. Мірошниченко