Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

27 лютого 2016

Нове видання про наш край

Центральною бібліотекою видана робота Олександра Крумкача «Літописи розповідають» - результат кропотливої праці автора з друкованими першоджерелами. В ній його прагнення дати можливість кожному бажаючому доторкнутися до історії виникнення і розвитку населених пунктів на території нашого району.

Крумкач Олександр Євгенійович, провідний бібліотекар Займищанського філіалу Щорської централізованої бібліотечної системи, зробив значний внесок у вивчення, збереження і популяризацію матеріалів з історії Щорсівщини, особливо села Займище.

На основі зібраних ним свідчень у архівах і музеях області, друкованих видань, споминів очевидців і світлин письменник Олександр Смоляк склав нарис «Займище. Історія села від найдавніших і до наших днів». Відповідальним за випуск був О.Є. Крумкач.

У ряді своїх видань Олександр Євгенійович увічнив пам`ять земляка, Заслуженого працівника культури України, подвижника у збиранні, збереженні і пропаганді пісенної спадщини Придесення Василя Івановича Полевика. Зібрав і видав матеріали про архітектора-земляка А. А. Карнабеда.

Спільно з центральною бібліотекою у 1998 році О. Крумкачем започаткована серія «Їх батьківщна – Щорська земля», в якій вийшли його роботи «Літературні таланти Щорсівщини», «Ми так за той день заплатили, що й внукам ціна заболить. Письменники, поети-фронтовики Щорського району», «Афганістаном зранена душа... Анатолій Томило» та інші.

Олександр Євгенійович підтримав самодіяльних поетів: Раїсу Федченко, Федора Дорошенко, Наталію Крят, Людмилу Чеховську, Матрону Лапу, Олександра Пуся, упорядкував і видав збірки їх поезій.

О. Є. Крумкач вважає: збережеться те, що буде записане або схоплене фотооб`єктивом, все інше поглине час і воно назавжди буде стерте з історії краю. Час безворотний.

Історія рідного Займища і Щорсівщини зберігається ним у родоводах, створених для займищанських родів Смоляків і Ушатих, у тематичних альбомах про визначні події краю та його фотолітописі, над яким працює краєзнавець.

Матеріали, які увійшли до його книги «Літописи розповідають» вперше друкувались у районній газеті «Промінь Жовтня» у 1990 році № № 117, 119, 123, 124 і зараз доповнені переліком використаних джерел та списком населених пунктів, які були на нинішній території нашого району у 18 столітті.

Видання буде цікаве всім, хто хоче знати історію краю.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації