Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

27 квітня 2016

Гірка зірка Полин

Приблизно о 1 год. 23 хв. 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався вибух, який повністю зруйнував реактор. Ця техногенна катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 чоловік були евакуйовані із зон забруднення.

У ці дні велика увага звернена як української так і світової спільноти до людей і територій, які 30 років тому і ще багато часу після катастрофи, зазнавали впливу радіації.

Нині на Щорсівщині проживає 172 учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції. А призвано їх було з нашого району в той страшний час для країни 257 чоловік. В пам'ять про роковини з дня трагедії в Щорсі біля пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС відбувся мітинг-реквієм «Чорнобиль не має минулого часу», підготовлений працівниками РБК. З усього району з’їхалися чорнобильці, щоб разом згадати події 1986 року, своїх побратимів, які загинули виконуючи високий громадянський обов’язок, рятуючи світ. Чорнобиль забрав тисячі життів громадян, прирік на страждання мільйони, змусив жити у постійній тривозі за власне майбутнє, змінив оточуюче середовище і навіть людську психологію.

До присутніх зі словами подяки за значний особистий внесок у подоланні наслідків катастрофи звернулися голова РДА Валерій Радібеда, міський голова Олександр Медведьов та керівник апарату районної ради Руслан Кравець. Вони вручили Почесні грамоти ліквідаторам наслідків аварії: від райдержадміністрації - І.М.Загладі, від районної ради - В.Г.Солянику та П.С.Ракітенку, Спільну грамоту від РДА та райради – Г.І.Ткаченку, від міської ради – М.В.Биховець та І.М.Фещенко. С.М.Бурдюга нагороджено Грамотою обласної ради.

Голова районної організації українського національного фонду допомоги інвалідам-чорнобильцям Михайло Волокушин, член Громадської ради при Щорській райдержадміністрації вручив ордени Ф.М.Чулінді, О.А.Горбатовичу, С.М.Пильнику та В.Г.Єрмоленку.

Військовий комісар Ігор Батюк оголосив прізвища наших земляків, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яким, відповідно до наказу Міністра оборони України, присвоєно чергові військові звання.

У заході взяли участь також представники органів державної влади та місцевого самоврядування, установ та організацій району, голова та члени Громадської ради Щорській райдержадміністрації та небайдужі земляки. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять тих, хто прийняв на себе удар страшної екологічної катастрофи, а учні ЗОШ №2 поклали до підніжжя пам’ятного знаку гірлянду. Отець Василь Св.Миколаївського храму відслужив поминальну панахиду.

Доземний уклін пам’яті героїв Чорнобиля, ліквідаторам, та усім, чиєї долі торкнулася ця трагедія. «Врятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильсокму пеклі, - звучать слова ведучої. – Памятаємо про них і робімо все, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин…»

Лариса МАРТИНЕНКО, голова Громадської ради при Щорській райдержадміністрації Фото автора