Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

10 жовтня 2016

Результати першого місяця роботи відділу «Сновське бюро правової допомоги» Менського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

З 1 вересня 2016 року у районах та містах обласного значення по всій Україні (крім тимчасово окупованих територій) розпочали надавати послуги понад 400 бюро правової допомоги. Звернувшись до них, кожен мешканець територіальної громади може отримати безкоштовні консультації з правових питань.

Бюро правової допомоги – всеукраїнська мережа точок доступу до безоплатної правової допомоги, активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад.

Місто Сновськ не стало винятком і 1 вересня 2016 року було відкрито відділ «Сновське бюро правової допомоги» Менського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Протягом місяця до бюро звернулися 52 особи, більшість з яких жінки, віком від 35 до 60 років. Щодо питань, які порушували клієнти, переважно - це питання соціального забезпечення (процедура отримання субсидій, документи які необхідно подавати для їх призначення), спадкового права (порядок прийняття спадщини, відмова від неї, продовження строку для прийняття спадщини, розподіл успадкованого майна тощо), земельного права (порядок приватизації земельної ділянки, виділення власникам земельних часток (паїв) земельних ділянок у натурі (на місцевості) із земель, що належали колективним сільськогосподарським підприємствам) та ін.

Крім того, працівниками бюро було проведено виїзд консультативного пункту до села Кучинівка, до якого звернулося 6 мешканців територіальної громади. Одночасно проведено робочі візити до населених пунктів с. Нові Боровичі та с. Сновське, також проведено робочі зустріч в НВК і стаціонарному відділенні для тимчасового та постійного проживання одиноких людей похилого віку в с. Нові Боровичі. Метою даних заходів було інформування про основні завдання бюро: правопросвітництво, надання безоплатної первинної правової допомоги, забезпечення доступу та надання безоплатної вторинної правової допомоги. Також було висвітлено аспекти отримання безоплатної вторинної правової допомоги окремими категоріями громадян, проінформовано про порядок звернення за наданням такої допомоги.

Підсумувавши, можна зазначити, що отримання юридичних консультацій у бюро сприятиме виробленню у громадян практики використовувати правові інструменти для вирішення своїх життєвих питань замість узвичаєних корупційних практик. Також це сприятиме досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних судових спорів; зменшуватиме ризики обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих суспільних верств внаслідок запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браку адвокатів у сільській місцевості та малих містах; більшій залученості територіальних громад до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування; зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх тощо.

Нагадуємо, що правова допомога надається відділом «Сновського бюро правової допомоги» Менського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Сновськ, вул. Миру, 51 т. 2-13-48, 2-13-94. Також за правовою допомогою звертайтесь до Менського місцевого центру з надання БВПД з 9-00 до 18-00 за адресою: м. Мена, вул. Героїв АТО, буд. 9. тел: 3-30-01 E-mail:mena.chernihiv@legalaid.gov.ua.