Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

26 жовтня 2016

Презентації у центральній бібліотеці

У теплій атмосфері пройшла у центральній бібліотеці зустріч з відомими у області жінками: дослідницею історії бібліотечної справи Л.В. Феофіловою та поетесою, письменницею, краєзнавцем з Коропщини В.М. Михайленко.

Здійснюючи пошукову науково-дослідну роботу з історії розвитку бібліотек-читалень Чернігівщини кінця XIX - початку XX ст., Любов Василівна звернула увагу на публікації священика Свято-Троїцької церкви с. Хотуничі Городнянського повіту (нині Сновського району) М.Г. Архангельського на сторінках «Прибавление к Черниговским епархиальным известиям». Мова йшла про діяльність бібліотеки, заснованої при церкві у Хотуничах, а потім і її філіалу у с. Ст. Боровичі.

І ось через 125 років від відкриття священиком М. Архангельським бібліотеки (1891 р.) дослідниця представляє свою роботу «З вірою і книгою до світла знань». Це розповідь про народну бібліотеку при Свято-Троїцькій церкві с. Хотуничі, яка була символічним пам’ятником малятку-сину священика і виконала свою просвітницьку місію, відіграла значну роль у загальній справі піднесення духовності, відкрила багатьом прихожанам шлях до знань. Подальшу ж долю священика М. Архангельського, який впродовж 10 років опікувався бібліотекою, вдалося прослідкувати з часу його переміщення у інший приход з 1901 до 1916 р.

Валентина Михайленко – неодноразовий дипломант Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», обласного «Краща книга року». Збірочки її поезій, прозові твори «Ніхто й ніколи», «На лезі радості», роботи з краєзнавства «Крок історичний», «Дем’ян Многогрішний Гетьман Сіверський», «Коропщина в іменах» відомі і поціновуються багатьма читачами.

Цього разу вона презентувала свій новий роман «Історія трамвайчика», в центрі якого непростий шлях двох закоханих одне до одного.

Чудові поетичні твори звучали у виконанні автора, провідного бібліотекаря Світлани Вітинник та бібліографа Тетяни Козимір.

Бібліотека вдячна авторам за подаровані їй книги.

Відділ культури та туризму райдержадміністрації