Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

02 грудня 2016

Питання соціально-економічного розвитку району обговорили на черговому засіданні Громадської ради

29 листопада за участю заступника голови райдержадміністрації Володимира Карпенка відбулось чергове засідання Громадської ради при Щорській районній державній адміністрації.

Відкрила та вела засідання голова Громадської ради Лариса Мартиненко, яка запропонувала до розгляду попередньо узгоджений із представниками Громадської ради порядок денний засідання.

Окрім членів Громадської ради до участі в засіданні були запрошені заступник міського голови Микола Якименко та керівники таких структурних підрозділів райдержадміністрації як: начальник відділу економічного розвитку, інфраструктури та торгівлі Ганна Гукун, завідувач сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Наталія Смоляк.

Доповідачем з першого питання порядку денного щодо виконання Програми економічного і соціального розвитку району за 9 місяців 2016 року та перспективи на 2017 рік виступили Ганна Гукун та Микола Якименко.

Під час своєї доповіді Ганна Мар’янівна поінформувала присутніх про показники в промисловій галузі району. Серед позитивних зрушень в цій сфері Ганна Гукун зазначила початок роботи Новоборовицького спирт заводу. Проте є й неприємні зміни – це припинення з 01.08.2016 р. діяльності ПАТ «Щорське АТП 17446» по перевезенню пасажирів. На сьогоднішній день транспортне обслуговування населення по приміським маршрутам здійснюють приватні підприємці. Окрім того, в районі затверджена програма відшкодування витрат перевезень залізничним транспортом пільгових категорій громадян.

На даний час реалізується 9 проектів в двох напрямках: за рахунок коштів Фонду регіонального розвитку та Субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій. Загалом є 19 проектів готових до їх реалізації.

Продовжуючи обговорення питання соціально-економічного розвитку району виступив заступник міського голови Микола Якименко, який поінформував присутніх про показники надходжень та видатків бюджету міста, вже проведені роботи та плани на майбутнє.

Актуальним питанням під час обговорення стало питання належності об’їзної дороги. Зокрема, присутніх цікавило питання наявності «власника» даної дороги відповідального за її ремонт. Окрім того, піднімалось питання спилювання аварійних дерев.

Про стан виконаних робіт щодо відновлення навчального процесу в районній гімназії виступив заступник голови райдержадміністрації Володимир Карпенко, який повідомив присутніх про вже зроблений обсяг робіт та заплановані роботи на найближчий час. На даний час учні навчального закладу продовжують своє навчання в приміщенні міжшкільного навчально-виробничого комбінату та станції юних техніків.

Окрім того, Володимир Миколайович поінформував про зміни в галузі освіти, зокрема щодо визначення опорних шкіл, зазначивши при цьому, що в Сновському районі їх буде 2: Щорська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та районна гімназія.

Під час обговорення питання відновлення районної гімназії, присутніх цікавило також питання ходу розслідування причини пожежі.

Третім питанням порядку денного став звіт робочої групи Громадської ради з питань відкритості та прозорості діяльності райдержадміністрації на виконання районного плану заходів в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Голова Громадської ради, яка також входить до складу даної робочої групи поінформувала присутніх про представників структурних підрозділів райдержадміністрації, які в 2016 році у співпраці з Громадською радою взяли участь в обговоренні та сприянні вирішенню деяких питань, що були включені до Порядку денного засідання Громадської ради.

Обговоривши питання створення ініціативної групи з формування нового складу Громадської ради. Члени Ради одноголосно підтримали пропозицію запропонувати створити ініціативну групу в кількості трьох осіб, до складу якої включити заступника голови райдержадміністрації Володимира Карпенко, голову Громадської ради Ларису Мартиненко та представника благодійного фонду «Ми – разом!» - члена Громадської ради Івана Зуба.

Серед інших питань, що цього дня обговорювались цього дня на засіданні, заступник міського голови Микола Якименко, також поінформував, що відповідно до внесених змін законодавства, реєстрація місця проживання тепер здійснюється органами місцевого самоврядування на безоплатній основі. Однак, на сьогодні містом ширяться чутки, що такі послуги з нового року будуть платними. Щоб спростувати невірну інформацію, Громадською радою було запропоновано дати міській раді офіційне роз’яснення щодо проведення процедури реєстрації через районну газету «Промінь».

Окрім вищезазначених рішень, за результатами розгляду та обговорення питань порядку денного членами Громадської ради були прийняті також рішення щодо: 1) направлення до новоствореної міської ради об’єднаної територіальної громади звернення щодо вирішення питань спилювання дерев, що містять загрозу, ремонту асфальтного покриття об’їзної дороги та водогону по вул. В. Максименка; 2) звернутись до відповідних служб (пожежної та поліції) щодо розслідування причин пожежі в районній гімназії та оприлюднити надану ними інформацію через місцеві ЗМІ.

Підсумки засідання підвела голова Громадської ради при Щорській райдержадміністрації Лариса Мартиненко.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації