Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

27 грудня 2016

19 грудня в облдержадміністрації відбувся брифінг, присвячений 26-й річниці роботи служби зайнятості. З журналістами спілкувалася директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

«21 грудня 1990 року постановою Ради Міністрів УРСР створено державну службу зайнятості. Відтоді лише в нашій області налічується півтора мільйона звернень громадян за її послугами», - повідомила директор ОЦЗ.

Нелегким був шлях становлення і розвитку. Перебування незначної кількості безробітних на обліку на початку 90-х років минулого століття створювало ілюзію благополуччя та недоцільності створення служби зайнятості. Розвіяла ці ілюзії глибока економічна криза, яка згодом охопила країну.

В області чисельність громадян, які опинилися без роботи, постійно збільшувалась. Якщо в 1992 р. на обліку в службі зайнятості перебувало близько 4-х тис. безробітних, то через 2 роки їх було вже в вдвічі більше - майже 8 тисяч. Стрімка реєстрація розпочалася з 1996 р., протягом якого на обліку перебувало більше 24 тис. безробітних. Наступного 1997 р. їх було вже більше 43 тисяч, у 1998 р. – майже 67 тисяч. 2000 рік став роком, коли на обліку в центрах зайнятості перебувала максимальна кількість безробітних - 87,4 тис. осіб. Центри зайнятості не справлялися з реєстрацією такої кількості громадян, виникали величезні черги.

Принципово змінило систему допомоги людям, які опинилися без роботи, запровадження на початку 2001 року соціального страхування на випадок безробіття. Було створено потужну матеріально-технічну базу, єдиний в межах країни в режимі реального часу інформаційний простір про вакансії та пропозицію робочої сили, системи професійної орієнтації та професійного навчання безробітних, впроваджено новітні технології обслуговування клієнтів, широке використання Інтернет-ресурсів тощо.

Щорічно за допомогою у підборі персоналу до центрів зайнятості області звертається близько 5,5 тис. роботодавців. Вони для служби зайнятості - клієнти №1, які сьогодні можуть скористатися й фінансовою підтримкою створення нових робочих місць – отримати компенсацію єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці.

Сьогодні служба зайнятості реформується, покращує свої сервіси, освоює та пропонує нові технології підбору кадрів, такі як відеорезюме, відеовакансія, комунікація через соціальні мережі тощо. На часі також застосування концепціїрекрутингу, коли служба зайнятості для підбору роботи громадянам та кадрів для роботодавців використовує не лише власні ресурси (бази вакансій та безробітних), а й інші джерела, зокрема сайти пошуку роботи, оголошення в ЗМІ тощо.

Підбором роботи не обмежується перелік послуг для безробітних громадян. Вони можуть отримати кваліфіковану допомогу профконсультантів, психологів, взяти участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, скористатися виплатою допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи, а також безкоштовно здобути затребувану на ринку праці професію, підвищити кваліфікацію. Географія навчання безробітних сьогодні виходить за межі області. В 11 областях України створені центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Сьогодні служба зайнятості пропонує послуги з профнавчання не лише зареєстрованим безробітним. Особи старше 45 років для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці можуть отримати ваучер на навчання. Ще одна новація – можливість підтвердити результати неформального професійного навчання і отримати відповідний документ встановленого зразка.

«Саме завдяки свого часу впровадженим інноваційним технологіям, новітнім змінам, у тому числі законодавчим, служба зайнятості сьогодні здатна оперативно реагувати на виклики в сфері зайнятості», - сказала Лідія Падалка.

Щодо ситуації на сучасному ринку праці, то протягом січня-листопада 2016 року в області послугами служби зайнятості скористалися 38 тис. безробітних громадян. З них 12,7 тисяч працевлаштовано, зокрема 149 осіб започаткували власну справу, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 438 осіб.

Крім того, 4,3 тис. безробітних скеровано на професійне навчання та підвищення кваліфікації, 7,4 тис. - залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Віднедавна у служби зайнятості з’явилася ще одна категорія клієнтів – демобілізовані учасники АТО. З початку року на обліку в центрах зайнятості області перебували 1412 таких осіб. Працевлаштовано 276 вчорашніх воїнів, 25 з яких стали підприємцями, отримавши фінансову підтримку від служби зайнятості, 64 – обрали службу за контрактом. Крім того, 181 особу було залучено до робіт тимчасового характеру, 62 – направлено на професійне навчання.

На початок грудня на Чернігівщині налічувалось 10,7 тисяч безробітних, що на 25% менше, ніж рік тому. На кожне вільне робоче місце претендувало 10 осіб проти 18 торік.