Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

15 червня 2017

Про відпочинок, благоустрій і роботу міськради

На минулому тижні відбулося чергове засідання Громадської ради при райдержадміністрації. Як завжди воно пройшло дуже емоційно, бо обговорювалися питання, які хвилюють мешканців району.

Відповідь на попередні звернення до міської ради надав перший заступник міського голови Іван Орда. Він повідомив, що відведення нового місця під міське кладовище знаходиться на контролі, зважаючи на те, що територія для поховань зменшується щодня. Наступне звернення стосувалося сміттєзвалища на «горбасі»: чи планує місцева влада добудувати його і які заходи проводяться для охорони цієї території нині, адже наразі вже порушена цілісність огорожі. Іван Григорович відповів, що з природоохоронного фонду в 2009 році планувалося на будівництво цього об`єкту виділити 5 млн. грн.., а виділили лише 1 млн. Тож завершити будівництво повністю не вдалося, чекають надходження коштів з бюджету, включаючи щороку об’єкт в перелік на фінансування. За власні гроші громада добудувати полігон побутових відходів не зможе, бо є багато й інших проблемних питань по всьому району. Адже тепер всі кошти розподіляються не лише на місто, а на всю територію громади, і в кожному селі чекають фінансування.

Наразі на Сновщині налічується 17 об’єктів, які потребують залучення коштів на реконструкцію та капітальний ремонт. На що член Громадської ради Віктор Єрмоленко зазначив, що варта все ж таки знати можливість відремонтувати прогалини в огорожі.

- На сьогодні обслуговує полігон ПрАТ «Комунальник», - відповів Іван Орда. – Там є людина, відповідальна за порядок на сміттєзвалищі.

Тож члени Громадської ради прийняли рішення звернутися до голови товариства Анатолія Дулі та голови комісії міськради з благоустрою, щоб вони надали чіткі пропозиції щодо облаштування огорожі на полігоні ТПВ та охорони його території. Адже проблема екологічного клімату в країні дуже важлива, й перейматися збереженням природи треба на місцях, не чекаючи вказівок. В той же час запропонували міському голові Олександру Медведьову включити представників Громадської ради в комісію з благоустрою на підставі Закону України «Про благоустрій населених пунктів». А також направили пропозицію в міськраду: встановити відповідні дорожні знаки на під’їзді до центральної площі Сновська, щоб запобігти аварійним ситуаціям. (Нагадаємо, що у зв’язку зі змінами від 28 квітня 2017 року в Законі України «Про дорожній рух», перевага в русі на перехрестях з круговим рухом, надається транспортним засобам, що вже рухаються по колу).

Звернення Громадської ради до головного управління юстиції Чернігівської області, балансоутримувача приміщення колишнього суду, щодо приведення його в належний санітарний стан і передачі на баланс громаді, міськрада підтримує. На квартирному обліку нині перебуває 85 громадян, які потребують покращення житлових умов, а ще є 23 особи, які мають право на позачергове отримання житла, тож додаткове приміщення було б доречним.

Ольга Зарецька нагадала ще раз про приміщення колишньої насіннєвої станції, яке також можна використати міськраді під житло, доки воно не прийшло в занедбаний стан.

Що зараз відбувається в об’єднаній територіальній громаді і що змінилося на краще після її утворення? – постійно цікавить громадськість району. Тож на засіданні вирішили направити звернення до міськради з пропозицією: висвітлювати щомісяця звіт про свою діяльність на сторінках місцевої газети, щоб населення Сновщини було поінформоване про роботу міськради.

Окрім того, під час засідання заслухали інформацію заступника голови райдержадміністраціїї Володимира Карпенка про оздоровлення та відпочинок дітей шкільного віку в Сновському районі. Володимир Миколайович зазначив, що на цьому тижні завершують свою роботу пришкільні оздоровчі майданчики, а з 20 червня мають змогу відпочити в таборі «Дружба» близько 150 дітей Сновщини. Буде організована лише одна зміна, батьківська доплата становитиме 700 грн, дітям учасників АТО – 350 грн.

На запитання, чи не вигідно було б запросити дітей з інших регіонів України на відпочинок у «Дружбу» за повну вартість путівки (4500 грн), Володимир Миколайович зазначив, що минулого року таке практикувалося: «До нас приїжджали спортсмени, їм сподобалися умови. Тож, можливо, в цьому році теж будемо приймати гостей для відпочинку на базі табору у Сновську».

Всі зауваження і пропозиції, які прозвучали на зібранні, були у вигляді протокольного рішення направлені в райдержадміністрацію.

Також Громадська рада чекає пропозицій від мешканців Сновщини щодо організації дозвілля в літній період на електронну адреса: gr.rada.snovsk@ukr.net.

За інформацією голови Громадської ради Лариси Мартиненко