Сновська РДА
Анонси


http://www.uamap.org.ua/ http://www.uamap.org.ua/

img/" >

Назад

Про реалізацію проектів ОТГ, оформлення земельних ділянок та допомогу дітям йшлося на черговому засіданні громадської ради при райдержадміністрації, яке відбулося на минулому тижні

Захід розпочали з приємного, подякувавши за активну життєву та громадянську позицію й ініціативну участь у роботі громадської ради Івану Зубу, заступнику голови Сновського благодійного фонду «МИ РАЗОМ», якому з нагоди Дня Незалежності України було оголошено Подяку від імені голови громадської ради. Далі перейшли до розгляду питань порядку денного.

Про позитивні зміни, які відбуваються в Сновській об’єднаній територіальній громаді після її утворення, доповів присутнім перший заступник міського голови Іван Орда.Він докладно розповів як використовується на користь ОТГ субвенція з державного бюджету. На соціально-економічний розвиток до кінця року Сновська громада очікує отримати на реалізацію 21 проекту понад 20 млн грн, з яких вже прийшло 12,2 млн грн. Станом на 9 жовтня використано 4 млн грн з державного бюджету та 315,8 тисячі з міського бюджету. (Зауважимо, що ці проекти мають обов’язково співфінансуватися у розмірі 3% від їх вартості з місцевого бюджету – Авт.).

Вже завершено роботи на 5 об’єктах: капітальний ремонт міських доріг по вул. 30 років Перемоги та Короленка, будівництво мереж вуличного освітлення в селах Рогізки і Хотуничі. Також оплачені аванси і розпочато роботи з капітального ремонту центральної районної бібліотеки, ЦРЛ, Сновському НВК, ЗОШ №1, центру дитячо-юнацької творчості, ДЮСШ, капітальному ремонту міських доріг на вул. Лермонтова та Пушкіна.

Оголошено тендер на визначення виконавця робіт по вул. Залізничній у місті (в т.ч. й площі). Іде підготовка для початку робіт з освітлення сіл Смяч та Тур’я. Завершено проведення експертизи проектів для 2-ї черги заміни вікон і дверей в ЗОШ №1 та з реконструкції трибун стадіону «Колос».

На території ОТГ за рахунок субвенції придбано та встановлено 7 дитячих майданчиків в селах Хотуничі, Заріччя, Кучинівка, Петрівка, Рогізки та по вул.Калініна і Миру в Сновську. Готується договір з підрядною організацією для будівництва спортивного майданчика з поліуретановим покриттям на території ДЮСШ.

Щодо субвенції з держбюджету на формування інфраструктури ОТГ, то сесією міської ради від 31 серпня п.р. затверджено її розмір у сумі майже 16 млн грн. На даний час вже використано трохи більше 1,7 млн грн. Кошти цієї субвенції пішли на будівництво мережі вуличного освітлення в мікрорайоні Носівка (м.Сновськ), початок робіт з капітального ремонту гімназії, проведення комплексної експертизи Петрівського НВК, коригування проектно-кошторисної документацію проектів з освітлення в селах Жовідь, Петрівка, Тур’я, В.Щимель, Хотуничі та Рогізки тощо.

Нині вже підготовлені платіжні доручення на аванс з будівництва вуличного освітлення в селах Петрівка та Камка. Проходить комплексну експертизу проект з ремонту Петрівського будинку культури, готуються договори з капітального ремонту доріг в селах Кучинівка та Рогізки. Планується закупити до кінця року спецтехніку (автопідіймач, екскаватор та трактор) для Щорської ЖЕД, тендери вже оголошено.

Цікаво, що не все так прозоро з тендерами і підрядниками, зауважив доповідач. Є такі не чисті на руку фіктивні «фірми», які беруть участь в конкурсі, спеціально знижуючи розцінки на виконання робіт. За умовами тендеру, їх обирають як виконавців і перераховують аванс - 30% від вартості проекту. А потім ці фірми-підрядчики… зникають. В результаті - ні робіт, ні грошей. Тож і на цьому етапі, не тільки в процесі самої реалізації проекту, треба все тримати під контролем.

Окрім згаданих, ще 8 проектів від Сновщини знаходяться на розгляді комісії. У разі прийняття позитивного рішення, вони фінансуватимуться з державного фонду регіонального розвитку.

Після виступу до Івана Григоровича звернулася член громадської ради Людмила Кравець з запитанням: коли відремонтують дорогу по вул. Попудренка і чи планується якось облаштувати і почистити ставок, який перетворився на смітник, на стику вулиць Партизанської та Попудренка. Доповідач подякував за доречне зауваження і пообіцяв, що ці проблемні куточки міста включать у майбутньому до проектів міської ради. Проте Віктор Єрмоленко зауважив, що почистити водойму мало, треба щоб мешканці цих вулиць усвідомили і не перетворювали її згодом знову на звалище непотребу.

Про оформлення земельних ділянок, наданих на початку незалежності України в користування громадянам під городництво, доповідала начальника відділу земельних відносин, комунальної власності та агропромрозвитку міської ради Валентина Недвига. Мова йшла про городи в районі об’їзної дороги, старого і нового сміттєзвалища, школи-інтернату, дороги до міського пляжу(зліва) та в напрямку Заріччя і за Гвоздиківкою. Люди користуються ними роками, не маючи на ці ділянки жодних документів і, відповідно, за них не платять податок в ОТГ. Ці наділи знаходяться за межами населеного пункту, як розповіла Валентина Володимирівна, і підпорядковуються головному управлінню Держгеокадастру у Чернігівській області. Найближчим часом відділ земельних відносин міськради оголосить про те, що куди звертатися власникам цих ділянок, щоб не позбутися права землекористування ними в майбутньому.

Далі заслухали блок правових питань. Як отримати безкоштовного адвоката та консультацію з юридичних питань поінформувала керівник Сновського бюро правової допомоги Ірини Литвиненко. Начальник Сновського райвідділу Державної реєстрації актів цивільного стану Юлія Реута розповіла про Всеукраїнський просвітницький проект «Я маю право». За консультаціями вона запропонувала звертатися також і через офіційний веб-портал юстиції.

Продовженням засідання став розгляд пропозиції підтримати породіль Сновщини. Зважаючи на невтішну демографічну ситуацію на Сновщині (за минулий рік народилося 148 дітей, а померло 522 особи; за 9 місяців 2017 року народилося 97 малюків, а померло 326 наших земляків) пропонувалося направити звернення до міського голови стосовно додаткової допомоги з міського бюджету матерям при народженні дитини. (До речі, таку практику запровадила Кіптівська ОТГ - виплачують по 20 тис. грн на кожного новонародженого. У місті Чернігів міські депутати в серпні прийняли рішення, що при народження першої дитини батьки отримуватимуть 5, 10 та тис. грн з міського бюджету відповідно за першу, другу й наступу дитину). Проте в ході обговорення члени громадської ради вирішили, що це недоцільно. Виплачуючи такі кошти всім матерям, отримуватимуть їх і неблагополучні родини, які використають гроші на спиртне, цигарки тощо. А от дітям таких батьків, допомогти все ж таки варто. Не раз газета «Промінь» друкувала оголошення про те, щоб небайдужі мешканці району принесли в дитяче відділення ЦРЛ памперси, суміші для годування немовлят та одяг дітям, які потрапили в лікарню, а горе-батьки їх не провідують і пиячать. Тож на засіданні прийняли рішення, звернутися до міського голови й депутатського корпусу з рекомендацією: передбачити в місцевому бюджеті кошти на ліки, засоби гігієни та дитяче харчування маленьким пацієнтам з неблагополучних сімей, які опинилися в закладах охорони здоров’я району.

На завершення члени громадської ради визначилися з наступною датою засідання. А всі зауваження і пропозиції, які прозвучали на зібранні, у вигляді протокольного рішення направили до райдержадміністрації.

Участь у роботі зібрання взяли заступник голови РДА Володимир Карпенко та завідувач сектору інформдіяльності та комунікації з громадськістю апарату РДА Наталія Смоляк.Лариса МАРТИНЕНКО, голова громадської ради при РДА

Назад29 Червня 2018 16:10
13 Червня 2018 11:46
25 Травня 2018 14:07
30 Березня 2018 14:41
22 Грудня 2017 16:50
10 Жовтня 2017 08:26
29 Вересня 2017 12:56
20 Вересня 2017 15:07
20 Вересня 2017 14:42
16 Серпня 2017 11:32
07 Червня 2017 09:30
26 Травня 2017 15:31