Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

04 грудня 2017

Міжнародний день людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня в Україні відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з обмеженими можливостями, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Безумовно, цей день не є святковим. Проте він нагадує про необхідність створення для людей з інвалідністю у суспільстві відповідних умов та рівних можливостей для реалізації життєвих потреб, здібностей та творчого потенціалу.

Управління соціального захисту населення забезпечує в районі реалізацію державної політики в сфері соціального захисту людей з особливими потребами, виконує важливу роль виконавця державних і регіональних програм, спрямованих на забезпечення потреб осіб з інвалідністю. Безпосередньо управлінням забезпечується облік людей з інвалідністю та вирішення їх проблем з використанням Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб з правом на пільги і Централізованої бази даних осіб з інвалідністю.

На даний час в Сновському районі налічується біля двох тисяч осіб з обмеженими фізичними можливостями, що складає приблизно 8 % від загальної чисельності населення району. З них 137 дітей. Із загальної чисельності 52 особи з інвалідністю пересувається на візках. В поточному році за рахунок субвенції з державного бюджету виплачено різних видів державних допомог на загальну суму 6,6 млн. грн. За рахунок коштів районного бюджету надані соціальні послуги громадянам похилого віку та особам з інвалідністю на суму 145,8 тис.грн., 66 особам виплачено матеріальної допомоги на загальну суму 43,3 тис. грн, 20 осіб оздоровлені в санаторно-курортних закладах. Постійно ведеться робота по безоплатному забезпеченю осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації. Отримали їх 152 особи, в тому числі - 22 забезпечено візками. До будинку-інтернату оформлено та влаштовано 10 осіб. Однією з надійних форм соціального захисту людей з особливими потребами є організація соціально-побутового та медичного обслуговування їх через мережу установ територіальних центрів На обслуговуванні в територіальному центрі соціального обслуговування перебуває 273 особи з інвалідністю різних груп та категорій, яким надаються соціальні послуги. У стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання в с. Нові Боровичі мешкають 5 осіб

Для осіб з обмеженими можливостями є безперешкодний доступ до об’єктів громадського та цивільного призначення. В районі облаштовано пандусами 25 приміщень установ та організацій громадського призначення.

Створення робочих місць для людей із інвалідністю - питання, яке потребує першочергового вирішення, адже розміру пенсії чи соціальної допомоги недостатньо для гідного існування людини в суспільстві.

У районі проживає 689 осіб з інвалідністю працездатного віку, з них працює на підприємствах, установах та організаціях 102 особи.

Розв’язання проблем життєдіяльності осіб з обмеженими можливостями, забезпечення повноцінної їх участі у житті країни є пріоритетними напрямами в роботі управління соціального захисту населення та територіального центру Сновської райдержадміністрації.

Міжнародний день людей з інвалідністю нагадує нам, що поруч живуть люди з обмеженими можливостями, які потребують особливої уваги і яким ми повинні допомогти відчути себе рівними серед здорових співгромадян.

Управління соціального захисту населення Сновської райдержадміністрації.