Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

27 лютого 2018

Функціонування електронного сервісу з проставлення апостилю

Міністерством юстиції України запроваджено функціонування електронного сервісу з проставлення апостилю. Метою даного сервісу є підвищення рівня довіри до офіційних документів України, на яких проставляється апостиль.

Наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2015 року № 2268/5 «Про впорядкування відносин з проставлення апостилю та підготовки документів для їх консульської легалізації» затверджений «Порядок проставлення апостилю на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України».

Протягом 2017 року працівниками Сновського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Чернігівській області було прийнято 4 заяви щодо проставлення апостилю (проставлено апостилі на 3-х свідоцтвах, які будуть пред’являтися на території Держави Ізраіль, на 1-му свідоцтві, яке буде пред’являтися на території Італії, на 1-му свідоцтві, яке буде пред’являтися на території Польщі, на 1-му свідоцтві, яке буде пред’являтися на території Російської Федерації).

Завдяки запровадженню електронного сервісу з проставлення апостилю: будь-яка особа може з паспортом, відповідними документами, на яких необхідно проставити апостиль, документом про сплату послуги або документом (копією), який надає право на звільнення від сплати звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Переваги сервісу: із запровадженням Електронного реєстру апостилю значно спростився порядок подачі документів для проставлення апостилю та їх отримання. Громадянам не потрібно їхати до Києва, достатньо звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором.

Сновський районний відділ державної

реєстрації актів цивільного стану

Головного територіального управління

юстиції у Чернігівській області