Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

11 травня 2018

Відбулося чергове засідання Громадської ради

при райдержадміністрації

Чергове засідання Громадської ради при Сновській райдержадміністрації відбулося за участю голови райдержадміністрації Валерія Радібеди, заступника голови райдержадміністрації Володимира Карпенка, завідувача сектору інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату  райдержадміністрації Ірини Шуби та головного лікаря КУ «Сновський центр ПМСД» Олени Шарпан. На порядку денному розглянули 8 питань.  

Про медичну реформу і необхідність укладання угод з лікарями поінформувала членів громадської ради Олена Шарпан і відповіла на їх численні запитання. Наразі у первинній ланці медицини в районі працює два лікарі-педіатри, 2 лікарі терапевти та 5 сімейних лікарів.  Кінцевого терміну підписання угод не існує, та варто, як зазначила доповідач, визначитися з лікарем до кінця року, щоб наша лікарня почала отримувати кошти на її розвиток. Нині в ПМСД є свій кардіограф та своя лабораторія.

Про відзначення в районі Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні доповів присутнім заступник голови райдержадміністрації  Володимир Карпенко. Нагадав він і про те, що 27 травня в районі проводитиметься обласний фольклорний фестиваль ім. Полевика.  

Відповіді, що надійшли від Сновської міської ради зачитала голова Громадської ради Лариса Мартиненко: «Пропозицію щодо створення громадської ради при міськраді депутати відхилили. А от Програма підтримки дітей з неблагополучних сімей, які опинилися в умовах стаціонару ЦРЛ, розроблену нами та головним лікарем ЦРЛ Миколою Куценком, на останній сесії була прийнята. Віднині на кожну таку дитину виділятиметься 500 грн на рік до 2020 року включно». Щодо долі приміщень закритих установ міста, збору і сортування сміття, то члени громадської ради вирішили  наступного разу запросити на засідання інспектора з благоустрою міської ради. В усьому цивілізованому світі платять за вивіз і утилізацію сміття. Та укладати договори на вивіз сміття наші земляки чомусь не поспішають. Та й  стан нашого полігону побутових відходів незадовільний. Через те, що він недобудовано, та й ще впав паркан, пластикові пакети розлітаються на прилеглі городи. При цьому ЖЕД, яка вивозить на сміттєзвалище сміття, платить за це ПрАТ «Комунальник», яке його обслуговує. Тож члени Громадської ради вирішили направити звернення до міської ради щодо передачі на обслуговування КУ «Щорська ЖЕД» полігон. Це, на їхню думку, було б логічно.

Далі з оголошенням для членів Громадської ради виступила Ірина Шуба. Вона рекомендувала громадським організаціям району взяти участь у конкурсі проектів, які фінансуватимуться за рахунок коштів обласного бюджету. Пропозиції приймаються включно до 1 серпня ц.р., а додаткова інформація розміщена на сайті районної державної адміністрації.

Наступним питанням засідання було розгляд пропозиції члена Громадської ради Івана Зуба щодо забудови площі міста: «Між Будинком культури та ТЦ «Берізка» планується збудувати 5-ти поверховий будинок з офісом на першому поверсі.  Я вважаю, що це повинна бути будівля не вище 3-х поверхів, а не 5-ти поверхівка, як заплановано. Бо високий будинок не буде окрасою  центру міста. Одночасно, на мою думку, варто спроектувати аналогічний симетричний будинок поряд з редакцією газети, перед будівлею колишньої лазні. Тоді площа матиме завершений вигляд. При цьому треба перенести міський туалет в інше місце, можливо за Будинок культури. Я вважаю, що цю пропозицію необхідно направити до міської ради, щоб вони розглянули її при розробці генерального плану Сновська». Члени Громадської ради вирішили підтримати пропозицію.

На сам кінець засідання було попередньо визначено, що наступні збори рада проведе у червні.  Всі зауваження і пропозиції, які прозвучали на зібранні, у вигляді протокольного рішення направили до райдержадміністрації.

Голова Громадської ради при Сновській райдержадміністрації

Лариса Мартиненко