Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

10 липня 2018

Учасники тренінгу вчилися розрізняти види інформацій, знаходити різницю між інформацією і пропагандою

Як важливо володіти інформацією, зберігати її, систематизувати і передавати, а найголовніше - критично оцінювати, відрізняючи від пропаганди та маніпулятивної брехні, формувати аргументоване власне бачення подій – такими були основні напрямки спілкування на семінарі-тренінгу.

Медіаграмотність — сукупність знань, навичок та умінь, які дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати повідомлення різних жанрів і форм для різних типів медіа, а також розуміти і аналізувати складні процеси функціонування медіа у суспільстві та їх вплив. В основі медіаграмотності — модель, яка заохочує людей замислюватися над тим, що вони дивляться, бачать, читають.

Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування сьогодні, 10 липня, проведено виїзний тренінг з медіаграмотності. Оксана Стельмах, радник з питань комунікацій, прочитала надзвичайно цікаву лекцію «Внутрішні та зовнішні комунікації» та ознайомила присутніх з основними критеріями новин. Учасники тренінгу, а це: представники районної державної адміністрації, міської ради, центральної бібліотечної системи, ЗМІ, в.о. старост, вчилися розрізняти види інформацій, знаходити різницю між інформацією і пропагандою, розпізнавати правдивий матеріал.

«Уникати маніпуляцій та бути медіаграмотним – це життєво необхідні навики, яких нам всім сьогодні бракує. Важливо критично ставитися до будь-якої інформації, яку ми сприймаємо у повсякденному житті. Кожному необхідно виробляти в собі інформаційну «імунну систему», – зазначила Оксана Стельмах.

Даний захід дозволив озброїти учасників необхідними знаннями та інструментарієм для безпечного користування Інтернетом, соціальними мережами, виявлення фейкової, зманіпульованої інформації, а найголовніше – критичного ставлення до повідомлень у медіа.

Учасники тренінгу були вдячні тренеру за цікаве та змістовне навчання. Усі були задоволені, адже отримали для повсякденного життя корисну інформацію та мали можливість поспілкуватися один з одним в неформальній атмосфері.

Під час зустрічі відбувся активний діалог та обмін думками, обговорено перспективи широкого впровадження елементів медіаграмотності на всіх рівнях. Було багато дискусій, обговорень.

До уваги присутніх були представлені відео-презентації.