Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

12 липня 2018

БЕЗПЕКА ПРАЦІ НА ЖНИВАХ

Із настанням періоду збирання врожаю зернових збільшується використання сільськогосподарської техніки. Одночасно збільшується і ризик травмування працівників, задіяних на таких  роботах.

З метою  запобігання нещасним випадкам  виробничого характеру Городнянське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області нагадує основні правила безпеки при виконанні робіт зі збирання врожаю зернових культур.

Перед початком зернозбиральних робіт необхідно:

- на відведених ділянках влаштувати обладнані польові стани й місця для відпочинку працівників;  не допускайте перебування на полі, де проводиться збирання зернових, людей, які не беруть участі у виконанні технологічного процесу;

- перевірити висоту провисання проводів повітряних ліній електропередач.

Під час роботи в полі та переміщення по дорогах на зернозбиральному комбайні дозволено перебувати лише комбайнеру.

Запасні ножі збиральних машин необхідно зберігати у дерев'яних чохлах на польовому стані.

Не дозволяється перебування працівників у кузові автомашини або тракторного причепа під час заповнення їх технологічним продуктом, а також під час транспортування продукту до місця складування.

Комбайни повинні бути забезпечені дерев'яними лопатами для проштовхування злежаного зерна у бункерах до вивантажувального шнека.

Збиральні машини повинні бути забезпечені міцними дерев'яними підкладками для встановлення домкрата.

Під час переміщення вивантажувальні шнеки та інші робочі органи збиральних машин повинні бути переведені в транспортне положення.

При наближенні грози припиніть усі види польових робіт. Із наближенням грозових розрядів ві­дійдіть не менше як за 40 м від машин, транспортних засобів, скирт, стогів, одиничних дерев, інших споруд, що здіймаються над навколишньою місцевістю, накрийтеся від дощу і присядьте. Не ховайтеся від грози в кабінах машин, під причепами тощо.

Лише повне виконання чинного законодавства з охорони праці збереже кожного працівника від травмування при проведенні зернозбиральних робіт.

 

Сергій Лисогор, страховий експерт з охорони праці

Городнянського відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України в Чернігівській області