Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

До Міжнародного дня людей з інвалідністю.

03 грудня 2018

3 грудня Міжнародний день людей з інвалідністю, який не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Цей день є нагадування людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства- людей з інвалідністю.

На виконання завдань, визначених актами Президента України та Кабінету Міністрів щодо соціального захисту осіб з інвалідністю управлінням  соціального захисту населення Сновської РДА  проводиться відповідна  робота, а саме:

- здійснюється моніторинг безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення  до об’єктів громадського та цивільного призначення (облаштування пандусами, перилами та іншими засобами безбар’єрного доступу  осіб з інвалідністю );

- проводиться роз’яснювальна робота  щодо можливості навчання осіб з інвалідністю в центрах професійної реабілітації. Відповідно до  рекомендацій   індивідуальних програм реабілітації через районний центр зайнятості в  2018 році  працевлаштовано 3 особи з інвалідністю, 1 особа з інвалідністю відкрила власну справу.В центрі зайнятості розміщений інформаційний стенд «Вакансії на які можливе працевлаштування осіб з інвалідністю»;

Протягом поточного року в санаторіях оздоровлено 7 осіб з  інвалідністю в т.ч.  1  інвалід війни. Компенсацію за невикористане санаторне-курортне лікування отримали 19 осіб  на загальну суму 7,9 тис. грн.

Протягом 2018 року управлінням заключено  28 договорів з заводами-виробниками для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю та дітей-інвалідів на загальну суму 466479,91 грн.

Станом на 01.12.2018 видано 9 направлень для забезпечення осіб з інвалідністю  кріслами-колісними, 38 направлень для забезпечення палицями ,  милицями , ходунками, кріслами з санітарним оснащенням.   Для отримання протезно- ортопедичних виробів видано 80 направленнь особам з інвалідністю  та  дітям з інвалідністю  на підприємства по виготовленню  таких  виробів , які вони обирають самостійно .

Реабілітаційні послуги в обласному центрі комплексної  реабілітації для дітей –інвалідів   отримали 19 дітей .

На обліку для отримання автомобіля перебуває 42 особи з інвалідністю.

В районі створені необхідні умови освітніх послуг для дітей з обмеженими фізичними можливостями. В загальноосвітніх навчальних закладах району навчається 53 дитини з особливими потребами. Для їх навчання розроблені та погоджені з батьками індивідуальні плани,  затверджені  відділом освіти. В навчальних планах враховані індивідуальні особливості дітей, їх здібності, потреби. Діти залучаються до участі у загально-шкільних заходах, гуртках, секціях. На базі Сновського РЦДЮТ діє клуб “ Повір у себе” для дітей з фізичними та розумовими вадами. З дітьми проводяться індивідуальні заняття за різними творчими напрямками, проведення виставок, творчих зустрічей, екскурсій, ігор, концертів до свят.

У цей День всі повинні долучитись до цієї міжнародної ініціативи і побажати всім , хто не байдужий до цієї проблеми сил, і здоров’я, успіху. Захищаючі гідність осіб з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя.