Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

14 грудня - день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

11 грудня 2018

10 листопада 2006 року Президентом України був підписаний Указ № 945/2006 про відзначення в Україні 14 грудня пам’ятної дати - Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У Сновському районі проживає 261 особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі 47 інвалідів Чорнобиля, також обліковується 9 дружин, у яких Чорнобильська катастрофа забрала чоловіків.

Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено ряд соціальних пільг: часткова компенсація за продукти харчування, цільове медичне обслуговування, пільги на житлово-комунальні послуги, проїзд та зв’язок, пільги на оздоровлення та інші. Управління соціального захисту населення проводить постійну роботу по виявленню проблемних питань ліквідаторів та осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС та сприяє їх вирішенню.

У 2018 році району на зазначені цілі 14 грудня - день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕСі в державному бюджеті передбачено 595,5 тис. грн. Соціальна підтримка держави постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи на 01.12.2018 року надавалась 261 особі. Управління соціального захисту населення сприяє в отриманні особами з інвалідністю пов’язаних з аварією на ЧАЕС безоплатного санаторно-курортного лікування. Протягом року оздоровилось 11 громадян, віднесених до категорії 1 та відшкодовано санаторно-курортним  закладам 75,0 тис. грн. 19 особам виплачено 9,1 тис. грн.. за самостійне санаторно-курортне лікування. На придбання лікарських засобів за безоплатними рецептами лікарів та зубопротезування на 2018 рік передбачено 26,1 тис.грн.

Подяка героям, вшанування загиблих, турбота та допомога постраждалим – це те найменше, що ми можемо і мусимо зробити. Від усього серця зичимо героям-ліквідаторам міцного духу, здоров’я і впевненості в завтрашньому дні. Ми завжди будемо пам’ятати героїв, які здійснили подвиг заради майбутнього. 


 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації