Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

"Жарти" про замінування та їх наслідки

04 лютого 2019

Поліція ідентифікувала телефонного "мінера", який зірвав уроки у навчальному закладі.

04 лютого 2019 року о 12.05 до чергового районного сектору УДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про замінування  Сновської районної гімназії, яка розташована в м. Сновськ по вул. Шкільній, 2.

Черговим районного сектору УДСНС України у Чернігівській області були оповіщені всі служби взаємодії, а саме Сновський МРВ УСБУ в Чернігівській області, Сновське відділення поліції Менського ВП в Чернігівській області, відповідальний черговий Сновської районної державної адміністрації.

Сновським районним сектором УДСНС негайно була проведена евакуація всіх учнів та працюючого персоналу гімназії.

Факт мінування Сновської районної гімназії виявився хибним. Фахівці не виявили будь-яких вибухонебезпечних предметів у жодному з навчальних закладів.

На даний час особа, яка здійснила анонімне телефонне повідомлення, встановлена.

Оперативники Чернігівського відділу поліції встановили, з якого номеру надійшов дзвінок. Виявилося, що він належить хлопчику, який у цей час перебував у своєму навчальному закладі у Сновську.

Наразі малолітнього хлопчика разом з батьками запросили до Сновського відділення поліції для з’ясування всіх обставин події.

В свою чергу, Сновське відділення поліції нагадує: за «жарти» про замінування передбачено відповідальність. Згідно з чинним законодавством України за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності передбачено покарання у вигляді різного строку позбавлення волі. За подібні вчинки дітей до адміністративної відповідальності буде притягнуто їх батьків.
У кожному випадку, обов’язково, для перевірки повідомлень про закладення вибухівки на місце події прибувають слідчо-оперативні групи, фахівці-вибухотехніки, кінологи, рятувальники, працівники медичних та комунальних служб, представники інших відомств. Поки спеціалісти витрачають сили і час на пошуки неіснуючих вибухонебезпечних предметів, хтось саме в цю мить може дійсно терміново потребувати допомоги.
Працівники поліції в чергове звертають увагу громадян – за подібні кримінальні правопорушення, згідно зі ст. 259 Кримінального кодексу України, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 6 років. Якщо такі дії призвели до тяжких наслідків або скоєні вдруге – порушникам загрожує від 4 до 8 років ув’язнення.
За необдумані «жарти» дітей адміністративну відповідальність нестимуть їх батьки. Відповідно до ст. 183 «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб» та ст. 184 «Невиконання батьками або особами, що їх заміняють, обов’язків щодо виховання дітей» КУпАП дорослим доведеться сплатити різного розміру штраф.


Шановні громадяни! Пам’ятайте про те, що набираючи номер телефону екстреної служби і повідомляючи хибний виклик, ви не тільки порушуєте закон, але й, можливо, ризикуєте життям інших людей. А також поясніть дітям можливу відповідальність за їхні вчинки!