back

Урядова програма в дії

18 лютого 2019

З 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги — «Муніципальна  няня».  Це  додаткова  грошова  допомога  від Уряду молодим сім’ям.

Цю компенсацію виплачуватиме управління соціального захисту населення наприкінці кожного місяця й автоматично переглядатиме щороку  відповідно  до прожиткового  мінімуму на дітей віком до шести років, установленого станом на 1 січня відповідного року.

Який вигляд це матиме на практиці?  Мама самостійно обирає няню, укладає з нею договір.  Далі  слід  подати  документи до управління соцзахисту  населення  для  оформлення  компенсації послуги «Муніципальна  няня».

Крім  заяви  про  надання  допомоги,  потрібно  буде  додати копію угоди з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорта мами,  підтвердні  документи  про оплату послуг няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).

Жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї з догляду за дітьми,  має  оформити  ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91/ юридична особа підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та відкрити  рахунок  у  банку, на  який надходитиме  її  платня.

 

Урядова програма в дії