Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

"Світла мить народження"

21 березня 2019

Отримання свідоцтва про народження дитини.

Відповідно до Сімейного кодексу України державна реєстрація народження дитини провадиться органами державної реєстрації актів цивільного стану за постійним місцем реєстрації батьків або за фактичним місцем народження дитини  з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені, по батькові. Під час реєстрації народження дитини батьки повинні пред’явити:

  • медичне свідоцтво про народження;
  •  паспорта або паспорті документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);
  • документ , який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері,  заява батька та матері про визнання батьківства).

Звертаю увагу батьків, що відповідно до ст. 144 Сімейного кодексу України : «батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини» Не виконання цього обов’язку є підставою для притягнення батьків до адміністративної відповідальності.

Міністерством юстиції України проводиться робота щодо спрощення доступу громадян до адміністративних послуг. В зв’язку з цим, у пологових відділеннях лікарень, впроваджено новий сервіс  реєстрації народження ( наказ Мін’юсту від 26.08.2015 року №1593/5).

Під час проведення державної реєстрації народження дитини, документи про реєстрацію місця проживання дитини можна подати через відділи державної реєстрації актів цивільного стану або працівників, що проводять державну реєстрацію народження дітей при пологових відділеннях місцевих медичних закладів, під час проведення державної реєстрації народження дитини.

Шановні батьки, заощаджуйте свій дорогоцінний вільний час та використовуйте його на своїх бажаних любих малюків, а необхідні документи допоможуть оформити Вам працівники відділу державної реєстрації актів цивільного стану !