back

Управління СЗН інформує

16 серпня 2019

З травня в Україні змінено порядок виплати субсидий.

Відповідно до Постанови КМУ № 848 від 21 жовтня 1995 року «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 528 від 08.05.2019 року, які набрали чинності і застосовуються з 1 травня 2019 року.

Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні.

Житлова субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону. Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого побутового палива і на оплату житлово-комунальних послуг призначається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення до кінця поточного року.

Після закінчення строку отримання житлової субсидії управління самостійно здійснює призначення субсидії на наступний строк для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому сезоні, крім:

- осіб у яких за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України взагалі відсутні доходи;

- осіб у яких середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати;

- особами або за них не сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у озмірі не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи;

- орендарів;

- внутрішньо переміщених осіб;

- осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу та твердого побутового палива;

- домогосподарств, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб.

У разі отримання інформації про наявність заборгованості за житлово- комунальні послуги, житлова субсидія на наступний сезон не призначається. Але, коли за даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, виконавцем послуги з постачання та розподілу природного газу всупереч рішення Комісії щодо заборони під час здійснення комерційних розрахунків за використаний побутовими споживачами природний газ приводити об’єми такого газу у відповідність із стандартними умовами відповідні нарахування проведено, заборгованість за таким виконавцем  не враховується.

А також управління соціального захисту населення, для того, щоб уникнути непорозумінь з заявниками, які виникають під час перевірок нарахованих житлових субсидій, що призводить до виявлення сум зайво нарахованих субсидій та повернення їх з особових рахунків отримувачів до державного бюджету нагадує:

Громадяни, яким призначено житлову субсидію зобов’язані протягом 30 календарних днів проінформувати управління про обставини для перерахунку призначеної субсидії, зокрема:

- зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні членів домогосподарства, їх соціального статусу;

- зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

- зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

- зміну виконавця комунальних послуг;

- володіння транспортним засобом, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років;

- купівлі, або набуття права власності іншим законним способом  протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії/ призначення без звернення на суму, яка перевищує 50 тис. гривень.

У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.

Перерахунок призначеної житлової субсидії в межах установленого строку у разі зміни розміру цін і тарифів на житлово-комунальні послуги здійснюється управлінням без звернення громадян.