Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://schorsadm.cg.gov.ua/old
back

Про стан запобігання проявам корупції та інші питання розглянуті на засіданні Колегії

30 серпня 2019

30 серпня у  районній державній адміністрації відбулося чергове розширене засідання Колегії райдержадміністрації під головуванням голови райдержадміністрації Валерія Радібеди.  

 У роботі Колегії взяли участь члени Колегії, начальники управлінь, відділів райдержадміністрації, керівники установ та організацій,  представники ЗМІ.

На розгляд Колегії було винесено такі питання: про стан запобігання проявам корупції у райдержадміністрації, доповідач в.о. керівника апарату райдержадміністрації Ірина Малашенко та про хід виконання районної Програми попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування «Діти Сновщини», доповідач заступник голови райдержадміністрації Володимир Карпенко.

У своєму  виступі по першому питанню Ірина Малашенко звернула увагу на те, що письмових повідомлень про випадки корупційних та інших неправомірних діянь (дій або бездіяльності) з боку працівників райдержадміністрації та її структурних підрозділів не надходило, як і не надходило повідомлень від правоохоронних і судових органів про притягнення державних службовців органів виконавчої влади району до відповідальності за скоєння корупційних правопорушень. Натомість до райдержадміністрації надійшло судове рішення про визнання винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю, а саме несвоєчасне подання декларації) працівником одного із підприємств району. 

На офіційному веб-сайті райдержадміністрації існує рубрика «запобігання  проявам  корупції»,  де посадовці та пересічні громадяни мають змогу ознайомитися з нормативно-правовою базою, яка регулює роботу із запобігання корупції  та  з аналітичними довідками з цього напрямку роботи.

Уповноваженою особою з питань запобігання і протидії корупції постійно надається методична та консультаційна допомога з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства та забезпечено взаємодію з головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації.

Продовженням засідання Колегії було заслуховування доповіді Володимира Карпенка, який повідомив, що основним завданням служби у справах дітей райдержадміністрації є влаштування дітей у сімейні форми виховання, а саме: влаштування під опіку/піклування, усиновлення, у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. З метою допомоги дітям, які втратили піклування біологічних батьків, захисту їх прав щодо проживання у сім'ї у районі створено та функціонують 8 прийомних сімей, у яких виховується 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 3 особи з їх числа, а також діє ДБСТ, вихованцями якого є 7 дітей вищезазначеної категорії. Працівники служби у справах дітей райдержадміністрації проводять обстеження умов проживання та виховання дітей в сім’ях опікунів/піклувальників, прийомних сім’ях, проводять обстеження, з метою з’ясування умов проживання дітей, їх матеріального забезпечення, дотриманням законних прав та інтересів підопічних. Усі діти, влаштовані у прийомні сім’ї чи під опіку, мають належні умови проживання, відпочинку, забезпечені сезонним одягом та взуттям, місцем для виконання уроків та дозвілля. Щороку безкоштовно оздоровлюються в літній період. Діти забезпечені підручниками, безкоштовним харчуванням. Батьки-вихователі та прийомні батьки 2 рази на рік проходять з підопічними поглиблене медичне обстеження, в разі необхідності проводять лікування, вчасно роблять щеплення, дбають за життя та здоров’я своїх вихованців. Згідно з чинним законодавством опікуни та піклувальники щороку подають до служби у справах дітей райдержадміністрації звіт про виконання своїх обов’язків щодо захисту прав та інтересів підопічного, у тому числі, щодо використання коштів на утримання дітей. На виконання районної Програми попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування «Діти Сновщини» службою у справах дітей райдержадміністрації проводиться робота, спрямована на подолання дитячої безпритульності та бездоглядності. На профілактичному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації станом на 14.08.2019 року перебуває 49 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах у зв’язку з ухиленням батьків від виконання своїх батьківських обов’язків.  З початку року поставлено на профілактичний облік 5 дітей.

Службою у справах дітей і надалі будуть вживатися вичерпні заходи, в межах визначеної компетенції, щодо якнайкращого дотримання та захисту прав та інтересів дітей.