back

Управління соціального захисту населення інформує

16 вересня 2019

ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ, ЯКІ ОДЕРЖУЮТЬ ПІЛЬГИ НА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ!

 

Як діятиме монетизація пільг на оплату житлово-комунальні послуги?

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій (монетизованій)  формі, який застосовуватиметься  з 1 жовтня 2019 року.

Цим порядком передбачається одночасне  функціонування  двох  системи надання пільг у грошовій формі: готівкова і безготівкова

Грошова безготівкова форма.

Пільги у грошовій безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі. Для цього АТ “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. 
АТ “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки  виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”.
Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності окремих категорій громадян, перш за все, людей похилого віку, які не мають можливості витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. 
 

Грошова готівкова форма.

Пільга призначається готівкою з виплатою щомісячно, на підставі заяви поданою пільговиком до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання  до початку опалювального сезону (15 жовтня ) або до початку неопалювального сезону (15 травня), у якій зазначаються необхідні виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі.  Таким особам кошти надходитимуть на їх особисті рахунки в АТ «Ощадбанк» або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”.

  Порядок поширюється на осіб, які мають право на відповідні пільги згідно із законами, в тому числі з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який на цей рік становить 2690,00 грн. Незалежно від доходів пільги надаються особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, в тому числі в АТО і ООС, членам сімей померлих/загиблих ветеранів війни, чорнобильцям I і II категорій, особам з інвалідністю внаслідок проходження служби в армії, ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ, та ветеранам інших служб. Розрахунки сум пільг будуть проводити структурні підрозділи з питань соціального захисту населення в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. При визначені суми враховується: право на пільгу, відсоток на пільгу, кількість членів сім’ї, технічні характеристики та квадратні метри житлового будинку (квартири) чи опалювальної площі тощо. Якщо в одному житловому приміщенні право на пільги мають кілька пільговиків, розрахунок суми пільги здійснюється одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки з оплати житлово-комунальних послуг, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків. У зв’язку з цим управлінням соціального захисту населення проводиться звірка та уточнення даних, необхідних для розрахунку суми пільг, а також вноситься інформація щодо номера мобільного телефону пільговика до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги для подальшого опрацювання. Водночас зауважуємо, що пільговик також зобов’язаний своєчасно повідомляти структурні підрозділи з питань соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (зміна персональних даних, місця реєстрації/проживання, видів послуг, кількості членів сім’ї та інше).

Важливо!

Пільговики, яким надається пільга у грошовій готівковій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, виплаченої таким пільговикам готівкою. 
У разі отримання від  виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340,0 грн), у пільговиків, які отримують пільгу у грошовій готівковій формі, надалі виплата пільги здійснюється у грошовій безготівковій формі.

Звертаємо увагу!

До початку опалювального сезону (з 1 до 15 жовтня ) одержувачі пільг мають визначитись у який спосіб монетизовані пільги їм краще отримувати. Для своєчасного отримання пільг просимо пільговиків надати номери  мобільних телефонів.

Якщо залишилися запитання, звертайтеся до  управління соціального захисту населення Сновської районної державної адміністрації за адресою: м. Сновськ, вул. Гомельська,26,   каб.11  або за телефоном (04654)2-13-38