back

Роз'яснення щодо призначення житлових субсидій

10 лютого 2020

Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 (зі змінами та доповненнями) передбачено, що житлова субсидія на придбання твердого пічного палива призначається у разі, коли домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (тепло-постачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.

Житлова субсидія на придбання скрапленого газу та твердого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

Житлова субсидія призначається виходячи з розміру доходу осіб, які входять до складу домогосподарства, за попередній календарний рік.

Кошти перераховуються на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, в банківській установі чи виплачується йому готівкою відділенням поштового зв’язку.

Норми забезпечення населення твердим паливом для надання житлових субсидій - 2 тонни на домогосподарство на рік; норми забезпечення населення скрапленим газом, який використовується для приготування їжі, для надання населенню житлових субсидій виходячи з розрахунку: два балони (42 кілограми) на рік на одну-дві особи, три балони (63 кілограми) - на три-чотири особи, чотири балони (84 кілограми) - на п’ять і більше осіб.

Для надання житлових субсидій населенню у 2020 році застосовуються такі граничні показники вартості: твердого палива – 2746,75 гривні за одну тонну; скрапленого газу – 274,68 гривень за один балон.