back

Зміни до Порядку призначення житлових субсидій

10 лютого 2020

20 жовтня 2019 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 878 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 27 липня 1998 p. № 1156 (далі – постанова 878), якою спрощено умови призначення житлових субсидій окремим категоріям громадян.

Зокрема, надано можливість призначення житлової субсидії дитячим будинкам сімейного типу (далі – ДБСТ) на понаднормову площу житла.

Також при призначенні житлової субсидії до доходу ДБСТ не враховується матеріальна допомога, яка виплачується за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, та стипендія на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також придбані ДБСТ транспортні засоби.

Під час призначення житлової субсидії не враховуються доходи одного з подружжя, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства.

Субсидія військовослужбовцям призначатиметься без отримання інформації про сплату ними єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За наявності причепа, з дати випуску якого минуло менше 5 років, домогосподарство матиме право на субсидію. Щодо наявності інших транспортних засобів, то при призначенні житлової субсидії таким домогосподарствам необхідно керуватися роз’ясненням Мінсоцполітики від 04.09.2019 № 494/0/188-19.

Зазначені зміни застосовуються при визначенні права на призначення житлової субсидії вказаним категоріям громадян після набрання чинності постанови 878.

Право осіб, яким субсидія призначена до набрання чинності постановою 878, не переглядається. У разі звернення до органів соціального захисту населення зазначених категорій громадян житлова субсидія може, бути їм призначена з урахуванням прийнятих змін.