back

26 квітня відзначають 34-у річницю  аварії на Чорнобильській АЄС

24 квітня 2020

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, коли всі спали безтурботним сном, о першій годині двадцять три хвилини над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало велетенське полум’я. Трагедія тридцяти чотирьохрічної давності під назвою «Чорнобиль» сколихнула увесь світ.

 

Чорнобиль — це катастрофа світового рівня. Жодна статистика не покаже, скільки людських доль понівечено цією жахливою трагедією. Ми мусимо подякувати цим героям і завжди пам’ятати їх та їхні родини

 

Трагедія Чорнобиля обпекла долі сотень тисяч людей, які жили далеко від тих місць, але мужньо і чесно виконували свій професійний обов’язок. Серед них і мешканці Сновського  району, деяких з них нажаль вже не має серед живих.

 

На даний час у Сновському районі проживає 251 особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі  46 осіб з інвалідністю.

 

Відповідно до ЗУ  «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», управління здійснює нарахування грошової компенсації пільг та допомог.

 

У  2020 році  на Сновський район  за бюджетною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» було виділено бюджетних коштів на загальну суму  141,7  тис. гривень.

 

За І квартал 2020 року уже проведено виплату компенсацій та допомог на суму   107,1 тис.грн. У 2020  році пільг на медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи надано на суму 6,6 тис.грн.
Пільги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за споживання електроенергії, природного газу та оплату інших житлово - комунальних послуг у 2019 році відшкодовано 112,4 тис.грн. За І квартал 2020 року відшкодовано 105,6 тис.грн.,  за тверде паливо відшкодовано 26,1 тис.грн..     
Одним із важливих напрямів соціального захисту є організація оздоровлення та санаторно-курортного лікування постраждалих осіб. В 2019 році розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня за програмою „Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” визначено управління соціального захисту населення. Згідно із зазначеною програмою управління здійснює закупівлю путівок для чорнобильського контингенту, вибір оздоровчих закладів і укладання з ними договорів. Санаторно-курортні путівки в першу чергу спрямовуються на забезпечення осіб, віднесених до першої категорії, та дітей, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. Так в Сновському  районі зареєстровано  23  заяви потерпілих громадяни 1 категорії для оздоровлення в 2020 році.

 

Висловлюємо щирі слова подяки всім ліквідаторам за мужність і героїзм та вшановуємо пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха.