back

22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття

21 травня 2020

У світі це свято відзначають щороку з 20 грудня 2000 року за рішенням Генеральної Асамблеї ООН.

 

У 1992 році в Ріо-де-Жанейро була підписана Конвенція про біологічне різноманіття. Під поняттям «біорізноманіття» розуміють сукупність усіх видів живих організмів (від бактерій до ссавців), невід’ємною частиною яких є людина. Основною метою Конвенції є збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому, екосистемному рівнях.

 

Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію наприкінці листопада 1994 року, а також ухвалила ряд законів щодо ратифікації, приєднання та виконання інших міжнародних договорів обов’язкового і необов’язкового характеру, що регулюють питання збереження та використання біологічного і ландшафтного різноманіття.

 

Біологічне різноманіття - це основа життя. Його збереження є необхідним для існування людини. Інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та перебувають під загрорзою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду. На сьогодні темпи зникнення рідкісних видів тваринного і рослинного світу є надзвичайно високими. 

 

Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття – чудова нагода ще раз згадати про необхідність збереження флори і фауни, усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь. До речі, цьогоріч світова спільнота відзначає зазначене свято під гаслом: Наші рішення – в природі.

 

Більше інформації щодо Міжнародного дня біорізноманіття можна знайти за посиланнями https://menr.gov.ua/timeline/Bioriznomanittya.html та https://www.cbd.int/idb/2020.

 

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації