back

21 травня 2015

Обговорили проект перспективного плану формування територіальних громад Щорського району

20 травня голова райдержадміністрації Павло Мірошниченко провів засідання районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування спроможних територіальних громад Щорського району Чернігівської області. В засіданні взяли участь сільські голови.

Присутні обговорили проект перспективного плану формування територій громад Щорського району з метою напрацювання конкретних пропозицій для подання проекту плану на розгляд обласної державної адміністрації. Оскільки питання стосувалося майбутньої територіальної організації та адміністративного підпорядкування об'єднаної громади його обговорення було дуже активним і викликало жваву дискусію.

На початку обговорення голова райдержадміністрації ознайомив присутніх із Методикою формування спроможних територіальних громад, затвердженою Кабінетом Міністрів України на виконання Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад". Відповідно до даної методики районною робочою групою розроблений проект перспективного плану формування територій громад Щорського району Чернігівської області, який передбачає об'єдання усіх нині діючих територіальних громад району в одну об'єднану Щорську громаду із потенційним центром у Щорсі.

- Скільки людей стільки й думок, проте нам необхідно дійти згоди в розробці та поданні на розгляд до облдержадміністрації єдиного варіанту перспективного плану формування територіальних громад району. Варто завжди пам’ятати, що однією з основних умов формування територіальних громад є їх добровільне об’єднання – зазначив Павло Леонідович.

Голова районної ради Іван Орда під час свого виступу наголосив, що розглядаючи питання об’єднання, враховуючи наявну в районі інфраструктуру та забезпечення сполучення між населеними пунктами дорогами з твердим покриттям, наявність фінансової бази та перспективу самозабезпечення доцільним було б створити одну об’єднану територіальну громаду. Іван Григорович наголосив на тому, що звичайно прийняття рішення про створення однієї громади не вирішить одразу всі проблемні питання. Однак, в такому випадку залишається невирішеним питання приєднання найвіддаленіших населених пунктів району до Щорської територіальної громади – Клюсівська та Гірська сільські ради.

Виступаючи перед присутніми заступник голови райдержадміністрації Володимир Карпенко поінформував присутніх про результати обласної наради з даного питання, яка відбулась напередодні. Окрім того Володимир Миколайович зазначив, що перед обласною нарадою були проведені розрахунки показників району в різних сферах для створення 5 територіальних громад (фінансова спроможність, віддаленість від можливих територіальних центрів, доступність до них населення, кількість населення, в т.ч. виокремлення певних верств – школярі, дошкільнята та ін.).

Найбільш активну участь у дискусії з приводу об'єднання громад взяли Новоборовицький сільський голова Анатолій Сірий, Великощимельський сільський голова Борис Добродій та Староборовицький сільський голова Ніна Моцір.

- В основі функціонування об'єднаної громади має бути фінансова самодостатність і якісне надання адміністративних послуг – зазначив начальник фінансового управління райдержадміністрації Микола Іваницький.

Підтримуючи виступ Миколи Олександровича, головний лікар центральної районної лікарні Микола Куценко зауважив, що також без належного забезпечення кваліфікованими працівниками в медичній та інших галузях самостійне функціонування об’єднаних територіальних громад є неможливим. Прагнучи бути самостійними, варто замислитись про реальну ситуацію щодо самозабезпечення .

Питанням обговорення під час свого виступу заступника голови районної ради Віталій Запорожець було саме процедура волевиявлення жителів певних територіальних громад до об’єднання, зазначивши, що волевиявлення до створення об’єднаної громади має бути з обох сторін.

- Одних розмов не досить, вже настав часи визначатись– зазначив Віталій Миколайович.

За підсумками обговорення було вирішено затвердити проект перспективного плану формування територій громад Щорського району, врахувавши усі зауваження та пропозиції, що прозвучали на засіданні робочої групи.

Сектор інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю апарату

райдержадміністрації