back

05 червня 2015

Процес формування об'єднаних територіальних громад

5 червня директор департаменту фінансів облдержадміністрації Валерій Дудко взяв участь в засіданні районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування спроможних територіальних громад Щорського району Чернігівської області, яке провів голова райдержадміністрації Павло Мірошниченко. В засіданні також взяли участь сільські голови.

На початку наради голова райдержадміністрації поінформував присутніх про внесені зміни до складу робочої групи. Зокрема, Павло Леонідович зазначив, що до складу районної робочої групи включено депутата районної ради Григорія Скидана.

Павло Мірошниченко довів до відома присутніх проведені розрахунки основних показників спроможності територіальних громад, виходячи із внесених основних трьох пропозицій щодо їх об’єднання в одну, три або п’ять територіальних громад в межах Щорського району.

Окрім того, очільник району поінформував присутніх про проведену зустріч з керівником «Офісу реформ» в Чернігівській області.

Основною темою виступу Валерія Дудка перед присутніми було питання матеріальної сторони проведення адміністративно-територіального реформування. Зокрема, Валерій Володимирович довів до відома заплановані деякі підходи держави щодо надання дотацій об’єднаним територіальним громадам. Однак, він зазначив, що з метою ефективної державної підтримки під час проведення реформування необхідно займати більш активну позицію.

- Коли є реальні напрацювання, існують також й певні зауваження, то з метою їх вирішення та розроблення спільного механізму, необхідно їх озвучувати – зазначив Валерій Дудко.

Дискусія щодо кількості об’єднаних територіальних громад, ефективності об’єднання з точки зору територіального розташування та можливості їх бути самодостатніми була досить жвавою. Найбільш активну участь у дискусії з приводу об'єднання громад, висловивши свою точку зору як представника організації чи установи, яку представляють так і зі сторони звичайного мешканця територіальної громади взяли Наталія Добненко, Тетяна Булденко, Микола Іваницький, Марія Шидловська, Анатолій Сірий, Віталій Запорожець, Тамара Мартиненко, Григорій Скидан.

За підсумками обговорення було вирішено протягом тижня головам виконкомів сільських та міської рад, які мають перспективу стати центрами об’єднаних територіальної громади, підготувати конкретні пропозиції щодо проведення об’єднання, в т.ч. із зазначенням проблемних питань на шляху до реалізації територіального реформування.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації