back

28 березня 2016

Відбулось засідання Громадської ради при районній державній адміністрації

25 березня за участі заступника голови райдержадміністрації Володимира Карпенка відбулося чергове засідання Громадської ради при районної державної адміністрації. Відкрив та вів засідання голова громадської ради Володимир Смоляк. Він запропонував до розгляду попередньо узгоджений із представниками громадської ради порядок денний засідання, який одноголосно було затверджено.

Окрім членів громадської ради до участі в засіданні були запрошені представники установ та організацій району, а також органів місцевого самоврядування. Члени ради і запрошені розглянули наступні питання порядку денного: про роботу Громадської ради у 2015 році, про внесення пропозицій до плану роботи Громадської ради на 2016 рік , про хід реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», проблеми і перспективи об’єднання територіальних громад району, благоустрій населених пунктів району, про організацію проведення у районі заходів з нагоди 30-річчя аварії на ЧАЕС та вшанування ліквідаторів аварії, про схвалення нового Положення Громадської ради при Щорській районній державній адміністрації відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 (зі змінами від 08.04.2015 року) та внесення змін до Регламенту Громадської ради, розгляд заяви Володимира Смоляк та обрання нового голови ГР.

Насамперед, голова Громадської ради при РДА Володимир Смоляк прозвітував про діяльність роботи ГР у 2015 році. За словами голови ГР, роботи було зроблено чимало, а саме була налагоджена співпраця з різними установами, організаціями та громадськими організаціями району, участь в проведенні районних заходів з нагоди відзначення державних свят та пам’ятних дат, привітання з ювілейними датами ветеранів Другої світової війни та учасників бойових дій. Створена робоча група з питань відкритості та прозорості органів влади, яка брала участь в «Днях відкритих дверей», що проводились в структурних підрозділах РДА.

Серед найважливіших — підтримка незахищених верств населення, осіб, в т.ч. тих, які є тимчасовими переселенцями, а також бійців в зоні проведення АТО; благоустрій та санітарний стан міста, вивезення сміття.

Окрім цього, Громадська рада порушувала звернення до керівництва району з метою підтримки належного санітарного стану на площі м. Щорса, щодо забезпечення дотримання правил дорожнього руху та паркування на території міської площі під час новорічних свят .

Голова ГР ознайомив присутніх з пропозиціями до плану роботи Громадської ради на 2016 рік, було вирішено за тиждень остаточно сформувати перелік питань, що перебувають у зоні уваги громадськості у 2016 році. Серед озвучених пропозицій: про організацію оздоровлення та відпочинку дітей шкільного віку в районі у 2016 році, про відзначення в районі Дня Державного Прапора України та 25-ї річниці незалежності України, про стан розвитку клубних закладів району, про соціальний захист сімей військовослужбовців, учасників АТО, про підсумки розвитку системи освіти району 2015 – 2016 навчальних років та завдання на наступний рік щодо створення умов рівного доступу до якісної освіти.

По питанням про хід реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», проблеми і перспективи об’єднання територіальних громад району, про організацію проведення у районі заходів з нагоди 30-річчя аварії на ЧАЕС та вшанування ліквідаторів аварії доповідав заступник голови РДА Володимир Карпенко.

Володимир Миколайович нагадав, що масштаби децентралізації в області свідчать, що це одна із найскладніших реформ, оскільки вона охоплює усі сфери – адміністративно-територіальний устрій, зміну повноважень у системі центральних і територіальних органів виконавчої влади та всіх рівнів органів місцевого самоврядування, бюджетної та податкової систем, земельних відносин, сфери освіти, медицини, соціальної сфери тощо. Детально зупинився на проблемах і перспективах об’єднання територіальних громад.

Також доповів про хід виконання районного плану заходів з підготовки та відзначення 30-річчя аварії на ЧАЕС та вшанування ліквідаторів аварії затвердженого в.о. голови райдержадміністрації. Зокрема, щодо розробки та оприлюднення детального плану заходів, підтримки чорнобильців, улаштування території прилеглої до пам’ятного знаку загиблим Чорнобиля. Сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю було доручено провести моніторинг спільно з сільськими головами щодо проживання в сільській місцевості громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Заступник міського голови Микола Якименко поінформував присутніх про перспективи роботи міської ради на 2016 рік. Ознайомив присутніх з інформацією про хід виконання робіт з благоустрою міста.

Члени ГР запропонували звернутись до відповідних районних служб з метою вжиття заходів по ліквідації, недопущенню створення нових стихійних звалищ, а також встановлення більш жорстких заходів щодо здійснення контролю над суб’єктами, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері тваринництва.

По закінченню учасники засідання заслухали заяву Володимира Смоляка про припинення членства та складання повноважень як голови ГР при Щорськійй райдержадміністрації у зв’язку з його обранням депутатом Щорської районної ради.

Члени Громадської ради внесли кандидатуру Лариси Мартиненко на посаду голови Громадській ради (Щорська районна громадська організація «Українська соціал-демократична молодь»). Дана пропозиція була підтримана одноголосно.

Всі питання, які були винесені на засідання Громадської ради були розглянуті та прийняті рішення.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації