13 жовтня 2017

*****************************

20 лютого 2020 року начальник архівного відділу взяла участь у розширеному засіданні колегії Держархіву, присвяченому підведенню підсумків роботи архівних установ області у 2019 році та визначенню завдань на 2020 рік.

Перед учасниками розширеної колегії з доповіддю виступила директор Державного архіву Чернігівської області Раїса Воробей. В обговоренні доповіді взяли участь начальники архівних відділів.

Після колегії відбувся семінар-практикум.

*****************************

Засідання експертної комісії. 19 лютого 2020 року начальником архівного відділу Сновської райдержадміністрації проведено засідання експертної комісії архівного відділу. На засіданні були розглянуті та схвалені: описи справ постійного зберігання, з кадрових питань, акти про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, редакції районної газети «Промінь» (ТОВ «Промінь-Медіа»); номенклатури справ 3 установ району; описи з кадрових питань Тихоновицької, Петрівської, Рогізківської, Кучинівської, Сновської, Тур»янської, Гірської, Софіївської сільських рад. Схвалені документи направлені на розгляд та подальше погодження ЕПК Держархіву області.

 

*****************************

Нові надходження до архівного відділу. За 2019 рік до архівного відділу Сновської районної державної адміністрації на постійне зберігання надійшли 327 справ управлінської документації від установ району.

 

*****************************

Виконання запитів. Упродовж  2019 року до архівного відділу надійшло 513 запитів (з них 5 – тематичні),  483 (з яких 5 тематичних) з позитивним результатом.

Серед звернень, які надійшли до архівного відділу переважали соціально-правові запити, що стосувалися питань невироблення мінімуму вихододнів, встановлення мінімуму вихододнів, даних про прийом та звільнення з роботи, передачу земельних ділянок громадянам у приватну власність.

*****************************

Краєзнавчі читання. 18 вересня начальник архівного відділу взяла участь в краєзнавчих читаннях «Наш край в період Другої світової війни», що проводились Центральною бібліотечною системою Сновського району.

Під час заходу присутні обговорили історію розвитку нашого краю часів Другої світової війни та яким було життя в післяокупаційний період. Перед присутніми виступили представники Сновського історичного музею та районної бібліотечної системи, архівного відділу.

Начальник архівного відділу поінформувала про документи, які знаходяться на державному зберіганні в архіві, зупинилася на змісті документів.  Зокрема, вона зазначила, що перші документи тогочасного періоду датовані 27 вересня 1943 роком.

Загалом зустріч цього дня була досить цікавою та насиченою, і дуже пізнавальною для всіх присутніх.

*****************************

Нові надходження до архівного відділу. За 9 місяців 2018 року до архівного відділу Сновської районної державної адміністрації на постійне зберігання надійшли документи 21 установи -джерел формування Національного архівного фонду.  Це  більше 900 справ постійного зберігання. Нові фонди не надходили.

*****************************

Засідання експертної комісії. 17 вересня 2018 року начальником архівного відділу Сновської районної державної адміністрації проведено засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації. На засіданні були розглянуті та схвалені: описи справ постійного зберігання, акти про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, Щорського районного суду м.Сновськ Чернігівської області.

*****************************

Виставка. Архівний відділ зібрав виставкові документи до 75-ої річниці звільнення Чернігівщини від нацистських окупантів. Документи відтворюють трагічні сторінки історії Чернігівщини окупаційного періоду.

*****************************

Доводимо до відома! До трудового архіву при Сновській міській раді на зберігання надійшли документи ліквідованих сільськогосподарських підприємств, що діяли на території району і документи яких дотепер знаходились на зберіганні в сільських радах району.

*****************************

Виставка. З нагоди 27-ї річниці незалежності України в архівному відділі представлено копії документів з історії становлення незалежності України та до Дня Державного Прапора України.

Переважна більшість документів перебуває на зберіганні в Держархіві Чернігівської області, частина – в центральних державних архівах.

Документи відтворюють події серпня 1991 року (спроба здійснити державний переворот, реакція політичних сил та населення на події, що відбувалися тощо), що прискорили проголошення незалежності України.

Складовою частиною виставки є документи, присвячені Дню Державного Прапора України.

*****************************

Виставка. Відзначаючи річницю основного Закону України, архівний відділ підготував виставкові документи «До Дня Конституції України». Експозиція об’єднала копії документів із фондів Державного архіву Чернігівської області, Центрального державного архіву громадських об’єднань України.

Документи хронологічно охоплюють великий проміжок часу – від Конституції Пилипа Орлика, підписаної гетьманом України в еміграції, і закінчуючи Конституцією України 1996 року, ухваленою в незалежній Україні.

********************************

Нові надходження до архівного відділу. Упродовж 2018 року до архівного відділу Сновської районної державної адміністрації на постійне зберігання надійшли документи 13 уставно-джерел формування Національного архівного фонду.  Це 543 (п’ятсот сорок три) справи постійного зберігання. Нові фонди не надходили.

*****************************

Виставка до річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Архівний відділ Сновської райдержадміністрації представив виставкові матеріали «Пам'ять про Шевченка жива».

Серед копій документів - відношення Борзнянської повітової земської управи Чернігівської губернії до державних і приватних установ про збір коштів на благоустрій могили Т.Г.Шевченка (25 липня 1918 року), постанова засідання колегії Сосницького повітового відділу наросвіти про присвоєння імені Т.Г.Шевченка Сосницькій школі (08.03.1920), витяг із статті «Спогади про Т.Г. Шевченка його випадкового учня» (лютий 1885 року); витяг із журналу засідання Чернігівського губернського земського зібрання про створення фонду на спорудження пам’ятника Т.Г. Шевченку (19 січня 1906 року), стаття, надрукована на шпальтах Чернігівської земської газети «Перебування Т.Г. Шевченка в Чернігові» (28 лютого 1914 року) та інші.

*****************************

Доводимо до відома! До трудового архіву при Сновській міській раді на зберігання надійшли документи ліквідованих установ, підприємств району: управління держпродспоживслужби у Щорському районі, відкритого акціонерного товариства «Щорське виробниче підприємство «ЗЦМ».

*****************************

Участь в розширеному засіданні Колегії Держархіву області. Відповідно до плану роботи Державного архіву Чернігівської області 15 лютого 2018 року проведено розширене засідання Колегії, присвячене підведенню підсумків роботи архівних установ області у 2017 році та визначенню завдань на 2018 рік.

Начальник архівного відділу Ірина Колодюк взяла участь у засіданні Колегії  та обговоренні доповіді директора, виступивши на тему «Забезпечення збереження документів ліквідованих на території району установ».

Також учасники Колегії обговорили питання щодо зміцнення матеріально-технічної бази Держархіву області, архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад; забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду, поповнення його документами з історії регіону; реалізації доступу до відомостей, що містять архівні документи; забезпечення збереженості соціально значущих документів ліквідованих установ області.

За результатами розгляду прийнято рішення, спрямоване на поліпшення умов зберігання документів, ліквідацію недоліків, виконання пріоритетних завдань архівної галузі в 2018 році.

*****************************

Проведення перевірки. На виконання Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів Національного архівного фонду у Чернігівській області на 2015-2019 роки, затвердженої наказом директора Державного архіву Чернігівської області від 01.10.2014 № 92, начальником архівного відділу райдержадміністрації проведено перевірку наявності та стану документів постійного зберігання двох фондів.

За результатами перевірки складено аркуші та акт перевіряння наявності і стану документів.

**********************

Засідання експертної комісії. 06 лютого 2018 року начальником архівного відділу Сновської районної державної адміністрації проведено засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації.

На засіданні були розглянуті та схвалені: описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, установ-джерел формування НАФ району.

*****************************

Виставка. Вшановуючи пам’ять гімназистів та студентів, що полягли під Крутами в січні 1918 року, архівний відділ підготував експозицію виставкових матеріалів «Пам’яті героїв Крут».  Експозиція об’єднала документи, що перебувають на зберіганні в архівах м.Києва, держархівах Житомирської та Чернігівської областей.

Документи відтворюють події, які відбувалися напередодні бою під Крутами – загострення взаємовідносин між УНР та Росією, перебіг подій у січні 1918 року під станцією Крути на Чернігівщині. А також документи, які присвячені  вшануванню подвигу юнаків після їх загибелі.

*****************************

Засідання експертної комісії. 26 січня 2018 року начальником архівного відділу районної державної адміністрації Іриною Колодюк проведено засідання експертної комісії архівного відділу.

На засіданні розглянуті та схвалені: описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, положення про архівні підрозділи юридичних осіб – джерел формування НАФ, номенклатури справ установ.

*****************************

Доводимо до відома! До трудового архіву при міській раді надійшли на зберігання документи таких ліквідованих на території району підприємств: Благодійна організація «Лікарняна каса Щорського району», ДЗ «Лінійна лікарня станції Щорс Південно-Західної залізниці»

********************************

З нагоди відзначення в Україні Дня пам’яті жертв голодоморів в жовтні - листопаді в архівному відділі Щорської районної державної адміністрації представлені тематичні виставкові матеріали, основну частину з яких складають копії офіційних документів: постанови, розпорядження, доповідні записки, інформації.

********************************

На виконання Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів Національного архівного фонду у Чернігівській області на 2015-2019 роки, затвердженої наказом директора Державного архіву Чернігівської області від 01.10.2014 № 92, архівним відділом здійснено перевірку стану документів фф. 329-335. Всього перевірено 797 справ.

За результатами перевірки складено аркуш та акт перевіряння наявності і стану документів.

********************************

До 26-ї річниці незалежності України та Дня Державного Прапора України в архівному відділі райдержадміністрації були підготовлені виставкові матеріали.

Серед архівних документів копії Постанов Верховної Ради Української РСР «Про день проголошення незалежності України» та «Про проголошення незалежності України», а також Постанова Верховної Ради України «Про проведення всеукраїнського референдуму в питанні про проголошення незалежності України», Акт проголошення незалежності України» від 24.08.1991 року та інші копії архівних документів, що мають особливе значення в історії формування незалежної України.

Охочі мають змогу ознайомитись з виставковими матеріалами в архівному відділі, а також на офіційному веб-сайті сайті райдержадміністрації.

********************************

30 червня 2017 року відбулось засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації. На засіданні були розглянуті описи справ постійного зберігання, з кадрових питань, тривалого зберігання, акт про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, Сновської центральної районної лікарні, управління Державної казначейської служби України у Сновському районі, а також інструкція з діловодства, положення про ЕК, про архівний підрозділ Сновської міської ради.

За результатами розгляду оформлено протокол засідання експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації від 30.06.2017 №4.

********************************

Архівній справі – 100 років

Архівна справа України налічує кількасотлітню історію.

Перші сховища документів були засновані на території нашої держави ще в часи Київської Русі в IX-X століттях. Традиції зберігання важливих документів відомі в Галицько-Волинській державі, Великому Князівстві Литовському, в часи козацької доби.

З XIX століття розпочались спроби наукового осмислення діяльності архівних установ. Із початку XX століття архіви перетворились із сховищ відпрацьованих документів на скарбниці безцінної інформації про минуле.

Події 1917-1920 років стали поворотним рубежем в історії архівної справи. Вони вплинули на архіви двояко. У 1917 році територія нашої держави була поділена між Австро-Угорщиною і Росією, які воювали між собою в Першій світовій війні. Безперечно, в умовах Першої світової війни і революційних подій архіви зазнали величезних втрат. Проте був і інший бік медалі. Архівна справа в таких важких умовах вийшла на якісно новий рівень.

Після створення Центральної Ради в часи УНР було здійснено цілий ряд заходів для збереження архівів та мінімізації негативного впливу бурхливих революційних подій.

Про підвищення ролі архівів та їх важливе значення для української держави свідчить створення восени 1917 року бібліотечно-архівного відділу при департаменті мистецтв Генерального Секретаріату Української Центральної Ради, основними напрямками діяльності якого були: реєстрація архівів Української держави, складання їх детальних описів, розширення діяльності існуючих архівних комісій та утворення нових.

Восени 1917 року в Петрограді з ініціативи Генерального Секретаріату було створено комісію, яка почала реєструвати предмети і документи історичного минулого України в фондах петроградських архівів, музеїв та навіть приватних колекціях. Уряд Центральної Ради надавав також важливого значення розбудові системи державних архівних установ.

В березні 1918 року при Головному управлінні Генштабу був створений Державний військово-історичний архів. На нього покладались функції архівного управління, яке мало організувати військово-історичні архіви.

Розвиток історії архівів у районах розпочався у 30-х роках 20 століття. Після ліквідації округів і переходом на районну систему управління, створюються районні і міські архіви при районних і міських радах. У грудні 1938 року відбулася передача архівів у відання НКВС. Важливе значення у поліпшенні архівної справи в Україні мала постанова РНК УРСР від 10 січня 1941 року «Про переведення державних архівів з місцевих бюджетів на республіканський бюджет УРСР». Відповідно до Постанови Ради Міністрів України від 3 січня 1959 року №20 " Про затвердження Положення про районні і міські архіви" архівні установи із системи МВС УРСР були передані у відання органів виконавчої влади. У 1992 році, у зв'язку з утворенням районних державних адміністрацій, районні архіви було реорганізовано у архівні відділи райдержадміністрацій ( в 1994-1995 рр. архівні відділи районних рад народних депутатів). Архівний відділ Щорської районної державної адміністрації є структурним підрозділом районної державної адміністрації. З грудня 2008 року архівний відділ має статус юридичної особи.

З нагоди відзначення 100-річчя архівної справи України в архівному відділі райдержадміністрації були представлені тематичні виставкові матеріали.

********************************

29 березня 2017 року відбулось засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації. На засіданні були розглянуті описи справ постійного зберігання, з кадрових питань, акт про вилучення для знищення відділу Держгеокадастру у Щорському районі, а також Суничненської, Тур’янської, Чепелівської, Тихоновицької, Гуто-Студенецької, Староруднянської, Смяцької і Низківської сільських рад.

За результатами розгляду оформлено протокол засідання експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації від 29.03.2017 №3.

********************************

Із історичного минулого

У ІХ ст. територія сучасної Чернігівської області входила до складу Чернігово-Сіверської землі, що була складовою частиною історичного ядра Київської Русі. Після 1024 р. утворилось величезне князівство з центром в Чернігові. З 30-х років ХІІ ст. розпочався період роздроблення Чернігово-Сіверської землі на удільні князівства, а в ХІІІ ст. вони були пограбовані монголо-татарами.

У середині ХІV ст. Чернігово-Сіверські землі підпали під владу Литовської держави, а після війни Росії з Литвою 1503 р. Чернігово-Сіверська земля опинилась у складі Російської держави. В 1618 році Чернігово-Сіверська земля відійшла до Польщі, а 1635 року створено Чернігівське воєводство.

На території сучасної Чернігівщини протягом 1648-1782 років, як і на всій території лівобережної України існував полковий устрій і було 20 полків: Борзнянський, Глухівський, Ічнянський, Київський, Ніжинський, Новгородський, Прилуцький, Сосницький, Стародубський, Чернігівський. Протягом періоду існування їх територія змінювалась не раз.

Сенатським указом від 16 вересня 1781 р. було створене Чернігівське намісництво з адміністративним центром в Чернігові (фактично існувало з 19 січня 1782 р.).

Наприкінці 90-х років ХVІІІ ст. – на поч. ХІХ ст. відбулись великі адміністративно-територіальні реформи. Перша з реформ розпочалась за „Указом” від 30 листопада 1796 р. „О восстановлении в Малороссии правления и судопроизводства сообразно тамошним правилам и прежним порядкам”. Згідно з ним скасовані намісництва, в тому числі і Чернігівське, а створені губернії, зокрема на Лівобережжі – Малоросійська губернія, до якої увійшли землі Чернігівського намісництва. Територія Малоросійської губернії була розподілена на 20 повітів: Гадяцький, Глухівський, Зінківський, Золотоніський, Козелецький, Кременчуцький, Конотопський, Лубенський, Мглинський, Ніжинський, Новгород-Сіверський, Переяславський, Пирятинський, Полтавський, Прилуцький, Роменський, Сосницький, Стародубський, Хорольський і Чернігівський. Наступним етапом адміністративно-територіальної реформи став „Указ” від 27 лютого 1802 р. і величезна Малоросійська губернія розподілена на дві губернії : Чернігівську і Полтавську.

До складу Чернігівської губернії увійшли повіти (в існуючих межах): Борзнянський, Глухівський, Городнянський, Козелецький, Конотопський, Новгород-Сіверський, Мглинський, Ніжинський, Новоміський, Сосницький, Стародубський, Чернігівський. Прилуцький повіт відійшов до складу Полтавської губернії. В 1803 р. в Чернігівській губернії кількість повітів зросла до 15 – повітовими містами стали Остер, Кролевець та Сураж.

Наступні 100 років майже не внесли змін до адміністративного поділу. Протягом 1809-1917 років в Чернігівській губернії так і існувало 15 повітів, що поділялись на 187 волостей. Цей адміністративний поділ проіснував без змін до 1919 року.

У 1919 р. в складі РРСФР створена нова губернія – Гомельська, до складу якого включені 4 повіти Чернігівської області. Таким чином, в складі Чернігівської губернії залишилось 11 повітів і 132 волості.

7 березня 1923 р. Президія ВУЦИК прийняла постанову „Про адміністративно-територіальний поділ Чернігівщини”, за якою стара система районування (волость-повіт-губернія) змінена на нову (район-округ-губернія): з 2-3 повітів організовувався один округ, з декількох волостей – район. У Чернігівській губернії замість 12 повітів і 133 волостей стало 5 округів і 58 районів.

3 червня 1925 року ВУЦИК прийняв постанову про ліквідацію з 1 серпня 1925 року губерній. Територія республіки поділялась на округи і райони під управлінням єдиного республіканського центру. На території колишньої Чернігівської губернії стало 4 округи: Конотопський, Ніжинський, Новгород-Сіверський, Чернігівський.

Постановою ВУЦИКа і РНК УРСР від 2 вересня 1930 р. „Про ліквідацію округів та перехід на двоступеневу систему управління” адміністративно-територіальний поділ України на округи відмінявся з 15 вересня 1930 року і встановлювались 503 окремі адміністративні одиниці.. Районні виконавчі комітети і міськради підпорядковувались безпосередньо центру. Перехід на двоступеневу систему управління (район-центр) супроводжувався ліквідацією низки районів. Процес розформування районів тривав на Україні і в 1931 році – було розформовано ще 119 районів. Але з часом це було визнане недоцільним.

ІV позачергова сесія ВУЦИК 12 скликання 9 лютого 1932 року прийняла постанову „Про утворення обласних виконавчих комітетів на території УРСР”, згідно з якою на території України, окрім автономної Молдавської СРР було створено 5 областей: Дніпропетровська, Вінницька, Київська, Одеська, Харківська. До складу кожної увійшло від 49 до 98 районів.

Наявність такої великої кількості районів в складі однієї області не давало можливості оперативно керувати господарством районів. Тому 15 жовтня 1932 року постановою ВУЦИКа створена Чернігівська область за рахунок зменшення Київської і Харківської областей. До її складу увійшло 36 районів – 29 з Київської області і 7 з Харківської.

В 1935 року відповідно до постанов ВУЦИК від 22 січня та 17 лютого 1935 року на території Чернігівської області створено 20 нових районів і в її складі стало 56 районів. В 1939 році створена Сумська область , до якої відійшло 17 районів Чернігівщини. У складі Чернігівської області залишилось 39 районів.

За період з 1959 по 1962 роки 27 районів Чернігівської області були ліквідовані з передачею їх територій іншим районам. Станом на 1 січня 1963 року Чернігівська область мала 12 районів: Бахмацький, Бобровицький, Ічнянський, Козелецький, Менський, Ніжинський, Новгород-Сіверський, Прилуцький, Ріпкинський, Семенівський, Чернігівський, Щорський. Згодом таке укрупнення районів визнане недоцільним і Президія Верховної Ради УРСР 4 січня 1965 року прийняла постанову „Про внесення змін в адміністративне районування Української РСР”, згідно з якою в Чернігівській області знов утворені Борзнянський, Городянський, Коропський, Носівський, Сосницький, Срібнянський райони.

І остаточно сучасний адміністративно-територіальний поділ Чернігівської області сформувався в 1966 році – відповідно до Указу Верховної Ради УРСР від 8 грудня 1966 року в Чернігівській області утворені Варвинський, Корюківський, Куликівський і Талалаївський райони.

За матеріалами путівника „Державний архів Чернігівської області”
 

********************************

 

Порядок проведення експертизи цінності документів

Експертиза цінності документів здійснюється щорічно працівниками служби діловодства установи,підприємства спільно з експертною комісією.

За результатами проведення експертизи цінності документів:

- здійснюється відбір документів постійного і тривалого (понад 10 років) зберігання для передачі до архіву організації , підприємства;

- визначаються документи тимчасового зберігання (до 10 років) в структурних підрозділах;

- вилучаються для знищення документи і справи минулих років, терміни зберігання яких закінчилися.

Одночасно з цим перевіряються повнота і якість діючої номенклатури справ, правильність визначення строків їх зберігання, дотримання встановлених правил оформлення документів і формування справ.

Відбір документів постійного зберігання проводиться на підставі Переліку, галузевих переліків документів, номенклатури справ шляхом перегляду кожного аркуша документа. Не дозволяється відбір документів для подальшого зберігання або знищення на підставі заголовків справ в описі або в номенклатурі справ.

Під час проведення експертизи цінності виявляють дублікати документів, чернетки, неоформлені копії, які підлягають вилученню з справ постійного зберігання.

У разі виявлення в процесі експертизи цінності недостачі документів або справ, що значаться по номенклатурі, здійснюється їх розшук. Якщо документи не знайдені, складається акт про нестачу архівних справ, який стверджує керівник, створюється комісія по службовому розслідуванню, призначається службове розслідування і видається наказ про притягнення до відповідальності осіб, винних у втраті документів або справ. Довідка про причини відсутності документів або справ, підписана керівником відповідного структурного підрозділу, надається в архів.

********************************

Виконання соціально-правових запитів

Необхідні документи:

• особиста заява фізичної особи із зазначенням прізвища, адреси заявника, змісту факту чи події, паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

у випадку звернення довіреної особи: заява, паспорт або інший документ, що посвідчує особу, оформлена в установленому порядку довіреність;

у випадку звернення юридичної особи: лист на фірмовому бланку або з кутовим штампом.

Соціально-правовий запит виконується протягом одного місяця з дня реєстрації заяви; виконання запитів органів державної влади, органів місцевого самоврядування, депутатських звернень здійснюється у строки, встановлені законодавством або зазначені у запиті, і контролюється керівництвом архіву; пересилення непрофільних запитів за належністю, а також інформування про це заявника здійснюється протягом 15 днів з часу реєстрації запиту.

У разі відсутності підтверджуючих відомостей в документах або необхідних документів на державному зберіганні, надається негативна відповідь з рекомендаціями про їх можливе місцезнаходження.

Відмова у наданні послуги настає у випадку відсутності даних для проведення архівного пошуку або відсутності в архіві необхідних документів.

********************************

Робота експертної комісії архівного відділу

У своїй діяльності ЕК керується Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України та іншими нормативно-правовими актами та положенням про ЕК.

Завданнями ЕК архівного відділу є координація роботи з проведення експертизи цінності документів юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу, розгляд питань про долучення до архівних документів спростування недостовірних відомостей про особу, що містяться в таких документах.

ЕК архівного відділу приймає рішення про:

1) схвалення і подання до ЕПК:

списків юридичних та фізичних осіб, що є джерелами формування Національного архівного фонду (далі - НАФ) і перебувають у зоні комплектування архівного відділу;

описів справ постійного зберігання, внесених до НАФ, та описів справ з кадрових питань (особового складу), актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, номенклатур справ юридичних осіб, що є джерелами формування НАФ і перебувають у зоні комплектування архівного відділу;

актів про вилучення документів з НАФ, актів про невиправні пошкодження документів НАФ, які зберігаються в архівному відділі, юридичних та фізичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу;

анотованих переліків унікальних документів НАФ, які зберігаються в архівному відділі, юридичних та фізичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу;

2) схвалення:

описів справ з кадрових питань (особового складу), актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу та у діяльності яких не утворюються документи НАФ;

інструкцій з діловодства, положень про служби діловодства, архівні підрозділи та ЕК юридичних осіб, що є джерелами формування НАФ і перебувають у зоні комплектування архівного відділу.

ЕК стосовно юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу, має право:

контролювати дотримання установленого порядку проведення експертизи цінності документів;

вимагати розшуку відсутніх документів НАФ, документів з кадрових питань (особового складу) та письмових пояснень у разі втрати цих документів;

одержувати відомості, необхідні для визначення культурної цінності та строків зберігання документів;

заслуховувати на засіданнях їх керівників про стан упорядкування, обліку та збереженості документів НАФ;

запрошувати на засідання членів ЕК юридичних осіб, а також інших фахівців як консультантів та експертів.

Засідання ЕК проводиться не рідше ніж чотири рази на рік і вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини складу її членів.

Рішення ЕК приймається більшістю голосів, оформляється протоколом, який підписують голова і секретар ЕК, та набирає чинності з моменту затвердження начальником архівного відділу.

Рішення ЕК є обов'язковим для виконання всіма юридичними особами, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу.

********************************

З нагоди Дня партизанської слави в архівному відділі представлені виставкові матеріали.

********************************

25 травня 2016 року відбулось чергове засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації. На засіданні були розглянуті: номенклатура справ відділу агропромислового розвитку Щорської райдержадміністрації; описи справ, акт про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, Гуто-Студенецької, Новомлинської сільських рад, Центральної районної лікарні.

За результатами розгляду оформлено протокол засідання експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації від 25.05.2016 № 5.

********************************

В архівному відділ представлені виставкові матеріали, що присвячені Чорнобильської трагедії.

********************************

14 квітня 2016 року відбулося засідання ЕК архівного відділу, на якому були розглянуті описи справ постійного зберігання, акт про вилучення для знищення документів Щорського районного управління юстиції . За результатами засідання складено протокол.

*******************************

Упродовж березня в архівному відділі представлені виставкові матеріали, присвячені генію українського народу Тарасу Шевченку. З виставковими матеріалами мають змогу ознайомитися всі охочі.

*******************************

19 лютого 2016 року в Чернігівській обласній державній адміністрації відбулася нарада за участю першого заступника голови облдержадміністрації Л.Сахневича, в.о. голови Щорської райдержадміністрації В.Радібеди, заступника голови Щорської районної ради І.Орди, начальника архівного відділу І.Колодюк; представників Державного архіву області, керівництва та начальників архівних відділів, установ області. Розглядалось питання повноцінного функціонування архівних установ області, забезпечення умов зберігання документів Національного архівного фонду тощо. Були озвучені проблеми архівів, які необхідно вирішити найближчим часом.

********************************

16 лютого поточного року відбулось засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації, на якій розглядались описи справ постійного зберігання, з особового складу, акт про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, управління Пенсійного фонду України в Щорському районі. За результатами розгляду питань складено протокол засідання експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації від 16.02.2016 №2.

*******************************

Відбулося засідання колегії Державного архіву області, участь у якому взяла начальник архівного відділу. На засіданні був присутнім перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Л.Сахневич.

По закінченню колегії відбулася нарада-семінар з актуальних питань, змін в законодавстві щодо функціонування архівних установ.

*******************************

У зв’язку з офіційним оприлюдненням результатів місцевих виборів про вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів архівним відділом Щорської районної державної адміністрації проводяться заходи щодо приймання на зберігання виборчої та іншої документації від виборчих комісій.

*******************************

Напередодні чергових місцевих виборів, проведена нарада з представниками виборчих комісій, на якій поінформовано присутніх про упорядкування, описування та порядок передачі виборчої та іншої документації виборчих комісій з місцевих виборів на зберігання до архівного відділу райдержадміністрації.

********************************

22 жовтня 2015 року відбулось засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації. На засіданні були розглянуті номенклатури справ Щорської районної виборчої комісії та Щорської міської виборчої комісії.

Представлені на розгляд ЕК номенклатури справ побудовані за структурним принципом, оформлені відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів з організації діловодства та архівної справи. Заголовки справ в номенклатурах є короткими, гранично точними, відображають види документів, що зберігаються у відповідній справі, й розкривають їх зміст, а також відповідають ступеню важливості питань з урахуванням взаємозв’язку документів, включених до конкретних справ.

За результатами розгляду оформлено протокол засідання експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації від 22.10.2015 №8.

********************************

21 вересня 2015 року відбулось чергове засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації. На засіданні були розглянуті: інструкція з діловодства, акт про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ управління Державної казначейської служби України у Щорському районі; описи справ, акт про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Щорського районного управління юстиції; акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, Щорського районного суду

За результатами розгляду оформлено протокол засідання експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації від 21.08.2015 № 7.

********************************

Упродовж вересня п.р. в архівному відділі представлені виставкові матеріали з нагоди Дня партизанської слави.

********************************

Упродовж першого півріччя п.р. до архівного відділу передали документи постійного зберігання такі організації – фондоутворювачі: Щорська районна рада, відділ освіти, Щорська центральна районна лікарня, Чепелівська, Клюсівська, Рогізківська, Гірська сільські ради. Всі документи надійшли в упорядкованому стані за описами, описи погоджено Державним архівом Чернігівської області.

********************************

12 червня поточного року відбулось засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації, на якій розглядались описи справ постійного зберігання, з особового складу, акт про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, Щорської центральної районної лікарні.

За результатами розгляду питань складено протокол засідання експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації від 12.06.2015 №6.

********************************

В архівному відділі райдержадміністрації впродовж червня п.р. до Дня незалежності представлені виставкові матеріали .

********************************

27 травня поточного року відбулось засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації, до порядку денного якого були включені питання:

1.Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу Клюсівської сільської ради (15 справ постійного зберігання за 2012-2014 рр. – опис № 1, 2 справи постійного зберігання – опис №2; 8 справ з особового складу за 2012-2014 роки).

2. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу Чепелівської сільської ради (18 справ постійного зберігання за 2012-2014 рр. – опис № 1, 2 справи постійного зберігання – опис №2; 10 справ з особового складу за 2012-2014 роки).

3. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, акту про вилучення для знищення документів не внесених до НАФ Рогізківської сільської ради (21 справа постійного зберігання за 2012-2014 рр. – опис № 1, 6 справ постійного зберігання – опис №2; 12 справ з особового складу за 2012-2014 роки, акт - 61 справа, 26 позицій за 2007-2011 рр.).

За результатами розгляду питань складено протокол засідання експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації від 27.05.2015 № 5.

********************************

Упродовж І кварталу поточного року до архівного відділу передали документи постійного зберігання такі організації – фондоутворювачі: управління державної казначейської служби України у Щорському районі, Суничненська, Петрівська, Єлінська сільські ради; фінансове управління, відділ Держземагентства у Щорському районі. Всі документи надійшли в упорядкованому стані за описами, описи погоджено Державним архівом Чернігівської області.

Також начальником архівного відділу були упорядковані і описані документи з виборів Президента України, що відбулися у 2014 році. Дані документи будуть зберігатися у відділі в окремому фонді , як колекція документів про вибори Президента України.

********************************

Відбувся семінар для відповідальних за діловодство та ведення архівної справи працівників установ, організацій та підприємств району. Перед присутніми виступила начальник архівного відділу райдержадміністрації з питаннями: упорядкування та описування документів, порядку укладання паспорту установи.

********************************

18 лютого начальник архівного відділу районної державної адміністрації взяла участь у засіданні Колегії Державного архіву Чернігівської області та семінару з питань архівної справи, що проводився держустановою області.

********************************

16 лютого поточного року відбулось засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації, до порядку денного якого були включені питання:

1. Про розгляд номенклатур справ Щорського професійного ліцею лісового господарства, Щорської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

2. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу відділу Держземагенства у Щорському районі .

3. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу відділу освіти.

4. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу Зарічанської сільської ради .

5. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, акт про вилучення для знищення Єлінської сільської ради

За результатами засідання складено протокол від 16.02.2015 № 2.

********************************

22 січня поточного року начальник архівного відділу райдержадміністрації взяла участь у заходах з нагоди Дня Соборності.

********************************

5 січня поточного року відбулось засідання експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації, до порядку денного якого включено питання:

1.Про розгляд номенклатур справ Щорського районного суду, Щорської центральної районної лікарні.

2. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу управління Державної казначейської служби України у Щорському районі .

3. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу фінансового управління Щорської райдержадміністрації .

4. Про розгляд описів справ постійного зберігання, акту про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, Щорського районного управління юстиції .

5. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу Щорської районної ради.

6. Про розгляд описів справ постійного зберігання – колекція документів про вибори Президента України - за 2014 рік .

7. Про розгляд описів справ з особового складу ліквідованого ТОВ «Щорська центральна аптека №6 з підрозділами».

*******************************

У зв’язку з офіційним оприлюдненням результатів місцевих виборів про вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів архівним відділом Щорської районної державної адміністрації проводяться заходи щодо приймання на зберігання виборчої та іншої документації від виборчих комісій.

*******************************

Напередодні чергових місцевих виборів, проведена нарада з представниками виборчих комісій, на якій поінформовано присутніх про упорядкування, описування та порядок передачі виборчої та іншої документації виборчих комісій з місцевих виборів на зберігання до архівного відділу райдержадміністрації.

*******************************

У жовтні - листопаді в архівному відділі Щорської районної державної адміністрації діє виставка «Голодомор 1932 - 1933 роки» за документами Державного архіву Чернігівської області. У більшості – це копії офіційних документів: постанови, розпорядження, доповідні записки, інформації.

У жовтні 1932 року в Україні було створено сьому область – Чернігівську, до якої увійшло 6 районів. А у грудні відмічалось, що у розвитку колективізації Чернігівська область значно відстала. Так, перед Чернігівщиною постали завдання – збільшити хлібозаготівлі та перетворити область у суцільно колективізовану. Вже 12 січня 1934 року на обласній партконференції відзначалось, що 65 % усіх господарств колективізовані.

Колгоспників, які мали роботу, приписували до бригад, у яких нараховувалось до 40 осіб і які обробляли 400-500 га землі. Тракторами виорювали лише половину землі, решту - волами, кіньми.

Селяни всіляко цурались колгоспів, чинили опір. Поширеною формою опору селян колективізації були так звані «волинки», вимоги про повернення землі, реманенту, відмови виходити на роботу через погане харчування. Активними організаторами опору були жінки, про що свідчать архівні документи.

Праця колгоспника оплачувалась трудоднями. Грошове наповнення трудодня становило від 60 копійок до 1 карбованця 20 копійок, а в окремих селах 19-32 копійки. Розрахунок проводився двічі на рік. Але і тут не завжди виплачували тяжко зароблене, іноді зерно, виділене на трудодні, забирали хлібозаготівельні комісії, що в подальшому унеможливлювало оплату трудоднів. Внаслідок цього фіксувалися випадки голодування серед родин колгоспників, які мали від 120 до 700 трудоднів.

Окрему групу документів становлять доповідні записки секретарів райкомів КП(б)У на імя секретаря обкому про стан із забезпеченням продовольством населення. Є і інші досить цікаві документи, з якими можна ознайомитися в приміщенні архівного відділу Щорської районної державної адміністрації.

********************************

22 жовтня 2015 року відбулось засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації. На засіданні були розглянуті номенклатури справ Щорської районної виборчої комісії та Щорської міської виборчої комісії.

Представлені на розгляд ЕК номенклатури справ побудовані за структурним принципом, оформлені відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів з організації діловодства та архівної справи. Заголовки справ в номенклатурах є короткими, гранично точними, відображають види документів, що зберігаються у відповідній справі, й розкривають їх зміст, а також відповідають ступеню важливості питань з урахуванням взаємозв’язку документів, включених до конкретних справ.

За результатами розгляду оформлено протокол засідання експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації від 22.10.2015 №8.

********************************

21 вересня 2015 року відбулось чергове засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації. На засіданні були розглянуті: інструкція з діловодства, акт про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ управління Державної казначейської служби України у Щорському районі; описи справ, акт про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Щорського районного управління юстиції; акти про вилучення для знищення справ, не внесених до НАФ, Щорського районного суду

За результатами розгляду оформлено протокол засідання експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації від 21.08.2015 № 7.

********************************

Упродовж вересня п.р. в архівному відділі представлені виставкові матеріали з нагоди Дня партизанської слави.

********************************

Упродовж першого півріччя п.р. до архівного відділу передали документи постійного зберігання такі організації – фондоутворювачі: Щорська районна рада, відділ освіти, Щорська центральна районна лікарня, Чепелівська, Клюсівська, Рогізківська, Гірська сільські ради. Всі документи надійшли в упорядкованому стані за описами, описи погоджено Державним архівом Чернігівської області.

********************************

12 червня поточного року відбулось засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації, на якій розглядались описи справ постійного зберігання, з особового складу, акт про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, Щорської центральної районної лікарні.

За результатами розгляду питань складено протокол засідання експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації від 12.06.2015 №6.

********************************

В архівному відділі райдержадміністрації впродовж червня п.р. до Дня незалежності представлені виставкові матеріали .

********************************

27 травня поточного року відбулось засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації, до порядку денного якого були включені питання:

1.Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу Клюсівської сільської ради (15 справ постійного зберігання за 2012-2014 рр. – опис № 1, 2 справи постійного зберігання – опис №2; 8 справ з особового складу за 2012-2014 роки).

2. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу Чепелівської сільської ради (18 справ постійного зберігання за 2012-2014 рр. – опис № 1, 2 справи постійного зберігання – опис №2; 10 справ з особового складу за 2012-2014 роки).

3. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, акту про вилучення для знищення документів не внесених до НАФ Рогізківської сільської ради (21 справа постійного зберігання за 2012-2014 рр. – опис № 1, 6 справ постійного зберігання – опис №2; 12 справ з особового складу за 2012-2014 роки, акт - 61 справа, 26 позицій за 2007-2011 рр.).

За результатами розгляду питань складено протокол засідання експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації від 27.05.2015 № 5.

********************************

Упродовж І кварталу поточного року до архівного відділу передали документи постійного зберігання такі організації – фондоутворювачі: управління державної казначейської служби України у Щорському районі, Суничненська, Петрівська, Єлінська сільські ради; фінансове управління, відділ Держземагентства у Щорському районі. Всі документи надійшли в упорядкованому стані за описами, описи погоджено Державним архівом Чернігівської області.

Також начальником архівного відділу були упорядковані і описані документи з виборів Президента України, що відбулися у 2014 році. Дані документи будуть зберігатися у відділі в окремому фонді , як колекція документів про вибори Президента України.

********************************

Відбувся семінар для відповідальних за діловодство та ведення архівної справи працівників установ, організацій та підприємств району. Перед присутніми виступила начальник архівного відділу райдержадміністрації з питаннями: упорядкування та описування документів, порядку укладання паспорту установи. ********************************

18 лютого начальник архівного відділу районної державної адміністрації взяла участь у засіданні Колегії Державного архіву Чернігівської області та семінару з питань архівної справи, що проводився держустановою області.

********************************

16 лютого поточного року відбулось засідання експертної комісії архівного відділу районної державної адміністрації, до порядку денного якого були включені питання:

1. Про розгляд номенклатур справ Щорського професійного ліцею лісового господарства, Щорської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

2. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу відділу Держземагенства у Щорському районі .

3. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу відділу освіти.

4. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу Зарічанської сільської ради .

5. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, акт про вилучення для знищення Єлінської сільської ради

За результатами засідання складено протокол від 16.02.2015 № 2.

********************************

22 січня поточного року начальник архівного відділу райдержадміністрації взяла участь у заходах з нагоди Дня Соборності.

********************************

5 січня поточного року відбулось засідання експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації, до порядку денного якого включено питання:

1.Про розгляд номенклатур справ Щорського районного суду, Щорської центральної районної лікарні.

2. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу управління Державної казначейської служби України у Щорському районі .

3. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу фінансового управління Щорської райдержадміністрації .

4. Про розгляд описів справ постійного зберігання, акту про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, Щорського районного управління юстиції .

5. Про розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу Щорської районної ради.

6. Про розгляд описів справ постійного зберігання – колекція документів про вибори Президента України - за 2014 рік .

7. Про розгляд описів справ з особового складу ліквідованого ТОВ «Щорська центральна аптека №6 з підрозділами» .

********************************

Експонування виставки.

Упродовж вересня 2014 року в архівному відділі представлені виставкові матеріали з нагоди Дня партизанської слави.

Про документи, що стосуються життя та творчості нашого земляка Василя Полевика.

14 жовтня 2014 року до міста Щорс прибула представник Державного архіву області Личуха Ірина Миколаївна. Мета поїздки: ознайомлення з документами, які стосуються життя та творчості нашого земляка Василя Полевика.

Документи зі життя цього талановитого діяча упорядкував Крумкач Олександр Євгенійович – житель села Займище, працівник Займищанської бібліотеки. На разі документи Олександром Євгенійовичем передані до Державного архіву області для описування і представлення широкому загалові.

Експонування виставки.

З нагоди річниці визволення України від фашистських загарбників в архівному відділі з жовтня діє виставка за даною тематикою.

Поповнення особових фондів і колекцій.

З метою збереження важливих джерел із сучасної історії України та поповнення ними Національного архівного фонду цього року сформовано колекцію документів про Толочка Павла Івановича – засновника народного музею с.Клюси. В колекції представлені біографічні та образотворчі матеріали тощо. Документи були зібрані начальником архівного відділу.

Експонування виставки.

В архівному відділі райдержадміністрації впродовж червня 2014 року до Дня незалежності представлені виставкові матеріали «Дню незалежності присвячується!». Це копії документів, що висвітлюють події проголошення незалежності в Україні. Окремі документи розповідають про політичну ситуацію в районі. Акцент зроблено на документах, які відображають події 1917-1918, 1991 рр. Це прийняті універсали Української Центральної Ради, Закон про тимчасовий державний устій України, проект автономного статуту України тощо. Представлено також копії постанов Верховної Ради України: «Про проведення всеукраїнського референдуму», «Про День проголошення незалежності України», «Про проголошення незалежності України».

На засіданні ЕК архівного відділу райдержадміністрації.

На засіданні ЕК в архівному відділі райдержадміністрації відбулося засідання експертної комісії. У засіданні крім членів комісії брали участь представники установ, організацій району, документи яких розглядалися. Перед учасниками виступила начальник архівного відділу Колодюк І.М. В обговоренні виступу взяли участь Войтіх О.І. - спеціаліст з архівних питань міської ради, Холявко Л.В. – секретар Староруднянської сільської ради. Учасники обговорили питання збереження документів Національного архівного фонду, забезпечення збереженості соціально значущих документів ліквідованих підприємств, установ району.

Також на засіданні колегії було розглянуто номенклатури справ, описи справ з особового складу, постійного зберігання, акти на вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, управління Пенсійного фонду України в Щорському районі, Новоборовицької, Сновської, Староруднянської сільських рад, відділу культури і туризму, ліквідованих ПСП «Турчанка», Щорської ремонтно- будівельної дільниці.

Експонування виставки.

У січні 2014 року архівний відділ представив виставку документів, присвячену річниці проголошення Акта Злуки - "Шляхами державотворення".

На виставці презентовано колекцію архівних документів, присвячену подіям Української революції 1917–1921 років на Україні й на Чернігівщині. Серед предствлених: лист голови Центральної Ради М.С. Грушевського про призначення чернігівського губернського комісара Тимчасового уряду та про необхідність скликання губернського українського з’їзду (квітень 1917 року), брошура «Перший український з’їзд у Чернігові» (8–10 червня 1917 року), циркуляр Борзнянського повітового комісара Центральної Ради про відзначення в Україні річниці смерті Т.Г. Шевченка (26 лютого 1918 року), запрошення Прилуцькому товариству «Просвіта» на урочистості з нагоди відкриття Кам’янець-Подільського Державного Українського Університету (1 липня – 22 жовтня 1918 року), циркуляр Держбанку про випуск паперових грошей під назвою «Знаки Державної Скарбниці» (5 квітня 1918 року).

На засіданні ЕК архівного відділу райдержадміністрації.

28 лютого 2014 року в архівному відділі райдержадміністрації відбулося засідання експертної комісії. На даному засіданні було розглянуто інструкцію з діловодства Софіївської сільської ради; Положення про експертні комісії, номенклатури справ установ, організацій району; описи справ з особового складу, постійного зберігання, акти на вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, Щорського районного центру зайнятості, Жовідської, Хотуницької, Гірської, Гуто-Студенецької, Низківської, Великощимельської, Новомлинської сільських рад; Щорської міської ради. Схвалені документи направлені на розгляд експертно-перевірної комісії Державного архіву області.

Експонування виставки.

До 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка в архівному відділі представлені виставкові матеріали, серед яких копії документів 1844-1921 рр., що зберігаються в фондах Державного архіву Чернігівської області, про вшанування пам»яті великого українського поета, збір коштів на благоустрій могили Кобзаря (1918 р.), лист Шевченка Чернігівському губернатору про розповсюдження офортів «Живописная Украина» (1844 р.), квиток за підписом поета на одержання альбому естампів (1844 р.).

Експонування виставки

До річниці подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників в архівному відділі райдержадміністрації з січня поточного року експонується виставка архівних документів.

На засіданні ЕК архівного відділу райдержадміністрації

27 грудня 2013 року в архівному відділі райдержадміністрації відбулося засідання експертної комісії. На даному засіданні було розглянуто інструкцію з діловодства Хотуницької сільської ради; номенклатури справ установ, організацій району; описи справ з особового складу ліквідованого підприємства «Щорс-Сервіс». Схвалені документи направлені на розгляд експертно-перевірної комісії Державного архіву області.

З нагоди 80-х роковин Голодомору

З 1 січня 2013 року вводиться в дію новий Перелік типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів. Цей Перелік є нормативно-правовим актом, призначений для використання всіма організаціями, може використовуватися також фізичними особами-підприємцями, при визначенні строків зберігання документів, їх відборі на постійне та тривале зберігання або для знищення. Тож установам, починаючи з 2013 року, строки зберігання документів необхідно визначати згідно з новим Переліком, що затверджено наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 №578/5 і зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 квітня 2012 р. за №571/20884.

Особові фонди. В архівному відділі Щорської райдержадміністрації зберігаються особові фонди. Документи охоплюють період з ВВВ до сьогодення. Так у фонді про ВВВ містяться спогади очевидців тих страшних подій, фонд письменника Стасенка - містить рукописи творів митця.

З метою збереження важливих джерел із сучасної історії України та поповнення ними Національного архівного фонду цього року сформовано колекцію документів про вибори народних депутатів України 28 жовтня 2012 року. В колекції представлені програми партій, звернення до виборців, агітаційні брошури, буклети тощо.

Документи були зібрані начальником архівного відділу під час передвиборної кампанії.

Заступником директора та начальником відділу формування НАФ Державного архіву Чернігівської області Лобановою Н.М. і Новик Н.П. за присутності начальника архівного відділу райдержадміністрації Колодюк І.М. проведено обстеження частини приміщення, де в плані розширення буде розміщуватися архівний відділ.

Після обстеження, відбулася нарада за участю керівника апарату райдержадміністрації Миргородського А.П., у ході якої були надані рекомендації.

На засіданні ЕК архівного відділу райдержадміністрації. В архівному відділі райдержадміністрації відбулося засідання експертної комісії. На даному засіданні було розглянуто інструкцію з діловодства, положення про ЕК, архівний підрозділ Смяцької сільської ради; описи справ постійного зберігання, з особового складу, акти про вилучення для знищення Тихоновицької сільської ради, Щорського районного суду, Щорської центральної районної лікарні, фінансового управління та Щорської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Присутні члени ЕК мали змогу послухати відповідальних за ведення діловодства і архівну справу з питання упорядкування й описування документів в їх установах. Схвалені документи направлені на розгляд експертно-перевірної комісії Державного архіву області.

У рамках молодіжного фестивалю «Дружба» 28 червня 2013 року відбулося засідання круглого столу архівістів Росії, України та Білорусії за темою «1025 років Хрещення Київської Русі». В заході брала участь і керівник архівного відділу Щорської райдержадміністрації Колодюк І.М. Під час засідання круглого столу архівісти Росії розказали про історію Стародубського духовного училища. Архівісти Чернігівського Держархіву та Гомельщини представили підготовлені та видані збірки документів «Влада та церква. Чернігівщина», «Конфесії на Гомельщині». В обговоренні виствітлених питань взяли участь усі присутні.

1 серпня 2013 року, на підставі Закону України «Про Національний архівний та архівні Установи», відповідно до плану роботи Держархіву Чернігівської області на 2013, відбулася комплексна перевірка роботи архівного відділу райдержадміністрації.