back

Про забезпечення громадян засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення

13 квітня 2012

В Україні вже збудовано і на повну потужність працює телемережа цифрового наземного ефірного мовлення. Це означає, що тепер через звичайну антену можна дивитися безкоштовно понад 20 (незабаром 32) українські телеканали у високій цифровій якості зображення та звуку. Для приймання цього сигналу необхідно між антеною та телевізором підключити спеціальний пристрій – телетюнер.

Враховуючи важливу соціальну складову процесу переходу на цифрове ефірне мовленння, 21 березня 2012 року Урядом прийнято постанову «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення».

Зазначеним рішенням Кабінету Міністрів України визначено категорії громадян, які безкоштовно можуть отримати зазначені засоби (телетюнери), а саме:

1) усі інваліди першої та другої групи (у тому числі інваліди війни цих груп);

2) інваліди війни третьої групи;

3) особи, які виховують дитину-інваліда, за умови що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні;

4) особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

5) особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

Для безкоштовного одержання телетюнеру, громадяни, що відносяться до вказаних категорій, повинні до 1 липня 2012 року звернутися до управління праці та соціального захисту населення Городнянської РДА із відповідною заявою.

Зразки заяв та уся необхідна інформація з питань одержання, підключення та користування телетюнером оприлюднені на стендах в управлінні праці та соціального захисту, на офіційних веб-сайтах Держкомтелерадіо, Мінсоцполітики, місцевих органів влади, громадських організаціях захисту прав інвалідів тощо.

Доставка телетюнерів громадянам буде здійснюватись поштою по мірі надходження заяв громадян до органів соціального захисту та формування списків місцевими державними адміністраціями. Черговість доставки визначатиметься також по мірі надходження заяв. Тобто - хто раніше подасть заяву – той раніше отримає телетюнер.

Безкоштовне надання телетюнерів зазначеним категоріям громадян буде відбуватися за правилом: один телетюнер - на одне житлове приміщення (будинок).

До заяви, в залежності від обставин, які дають право на безкоштовне отримання телетюнера додається:

- копія довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності;

- копія посвідчення інваліда війни;

- копія медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років і копія свідоцтва про народження дитини.

Інформацію з даного питання можна отримати безпосередньо в управлінні праці та соціального захисту населення Городнянської РДА або за телефонами 2-15-39, 2-15-03, 2-16-11.

Начальник управління праці та соціального захисту населення

Т. В. Висоцька.