back

25 липня 2017

УРЯД ВДВІЧІ ПІДВИЩИВ ЧАСТКОВУ КОМПЕНСАЦІЮ ВІДСОТКІВ ЗА КРЕДИТАМИ В АГРАРНІЙ СФЕРІ

12 липня на засіданні Уряду було прийнято постанову, якою внесено зміни у Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.

У рамках реалізації програм держпідтримки було удосконалено механізм здешевлення кредитів. Зокрема, удвічі збільшено розмір часткової компенсації відсоткової ставки для малих та середніх аграріїв-позичальників.

Коментуючи рішення Уряду перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк зазначив, що в поточному році на цю програму передбачено 300 мільйонів гривень

Прийнятий документ удосконалює механізм надання державної підтримки суб’єктам господарювання агропромислового комплексу шляхом часткової компенсації відсоткової ставки за залученими у банках кредитами.

Дотепер часткова компенсація за кредитами становила 50% від облікової ставки НБУ. Внесені зміни збільшують таку компенсацію удвічі (100% від облікової ставки НБУ) для малих та середніх агровиробників і тих, хто вирощує та розводить ВРХ. Так, визначено розмір компенсації для окремих позичальників: - у розмірі облікової ставки Національного банку (на сьогодні 12,5 відсотків) – для позичальників, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції до 10 млн грн та позичальників, які провадять діяльність з вирощування та розведення великої рогатої худоби з метою підтримки підприємств малого та середнього бізнесу; - у розмірі 50 відсотків облікової ставки Національного банку – іншим позичальникам. Також рішенням Уряду надано можливість позичальникам отримувати державну підтримку за кредитами, які залучаються у 2017 році без визначення граничної межі процентних ставок за користування кредитами. При цьому обмеження за кредитами, які залучались у 2015 та 2016 роках, залишаються незмінними. Довідково Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” Мінагрополітики передбачені видатки на підтримку сільського господарства у розмірі 5,5 млрд. грн., у тому числі за програмою КПКВК2801030 “Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів” в сумі 300 млн грн..