back

04 квітня 2018

Держава гарантує учасникам бойових дій та інвалідам війни право на безоплатне санаторно-курортне лікування.

Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій та інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції, регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» (зі змінами).

На сьогоднішній день учасники АТО мають можливість самостійно обрати заклад санаторно-курортного лікування залежно від власних вподобань та пріоритетів. Для одержання путівки учасник АТО повинен перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. Щоб стати на облік необхідно подати заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о, копію посвідчення УБД або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань в районах проведення АТО.

Якщо обраний заклад відповідає вимогам, встановленим постановою та готовий прийняти учасника АТО, то між управлінням соцзахисту, особою та адміністрацією санаторію укладається тристоронній договір про отримання путівки та надання лікування.

Термін перебування в санаторії складає 18 днів. В путівку має бути включене проживання, триразове харчування, лікувально-діагностичні процедури. Перелік послуг може різнитися залежно від санаторію.

Гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначається щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації проводить прийом заяв від учасників бойових дій в АТО для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в 2018 році.( телефон для довідок 2-13-38,каб. № 12. )