back

03 березня 2020

Щодо ліцензування на право зберігання пального.  З метою безперешкодного проведення весняних польових робіт Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з Управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДПС у Чернігівській області повідомляє наступне.

Відповідно до Закону України від 19.12.1995 № 481-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами (далі – Закон) зберігання пального підлягає ліцензуванню.

Агроформування області всіх форм власності, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання, для отримання ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання) подають до ГУ ДПС в Чернігівській області лише заяву. Такі суб’єкти господарювання у заяві зазначають про використання пального для потреб власного споживання, загальну місткість резервуарів, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження, а також фактичне місцезнаходження ємностей, що використовуються для зберігання пального.

Зразок заяви на отримання ліцензії має виключно рекомендаційний характер.

Згідно статті 4 Закону ліцензії видаються терміном на п’ять років,
а плата за них справляється щорічно в розмірі 780 гривень та зараховується до місцевих бюджетів.

Частина друга статті 17 Закону передбачає до суб'єктів господарювання застосування фінансової санкції у вигляді штрафу у разі:

  • оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії – 500 000 гривень;
  • роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії – 250 000 гривень;
  • надання послуг із зберігання пального іншим суб’єктам господарювання та/або реалізація пального іншим особам на підставі ліцензії на зберігання пального, отриманої відповідно до абзацу другого частини сорок першої статті 15 цього Закону, – 500 000 гривень.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно частини двадцять другої статті 18 Закону до суб’єктів господарювання не застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу, передбачена статтею 17 цього Закону, у разі зберігання пального без наявності відповідної ліцензії лише до 31 березня 2020 року.

Враховуючи термін оформлення ліцензії, що складає 20 діб, та кінцевий термін зберігання пального без наявності відповідної ліцензії, агроформуванням області для безперебійної роботи рекомендуємо заяви подати до 10 березня поточного року.

За додатковою інформацією звертатися до ГУ ДПС в Чернігівській області по телефонах (0462) 652-940 та 952-943.